Судоми, блювання і смерть: Як допомогти улюбленцям пережити спеку?
Допомогти котам вижити зможуть люди
Особливо страждають від сильної спеки кішки, що живуть у квартирах — у них немає можливості знайти прохолодний куточок в саду або біля водойми. У кішок майже немає потових залоз, які допомагають охолодити організм, такі залози розташовуються тільки на подушечках лап.
Ознаки перегріву
При тепловому ударі у кішок виникає задишка, сонливість, прискорене дихання, судоми, ректальна температура більше ніж 39,5 С, блювання або діарея, нерухомість, втрата свідомості, колапс, кома, пошкодження головного мозку. Якщо температура досягає та перевищує 42 °, серце, мозок, печінка і нирки відмовляють, можливий навіть летальний результат.
Допомога
Першим ділом варто змочити кота прохолодною водою або спиртом. Покласти кілька кубиків льоду або холодний предмет в області сонних артерій - справа і зліва на шиї та стегнових вен - на внутрішній поверхні стегна.
Важливо не переохолодити тварину. Не накривайте всю кішку рушником, навіть якщо він холодний, це уповільнює процес охолодження. Температуру потрібно міряти з допомогою градусника, а не мацати ніс. Ректальна температура повинна бути 39-39,5 ºС.
Після чого настійно рекомендуємо звернутися до ветеринара, тому що за ударом слідують ускладнення, такі як ниркова недостатність, порушення серцевого ритму, судоми, що може привести до летального результату.
Як уникнути перегріву?
- Частіше купайте тварину та бризкайте з пульверизатора.
- У мисці завжди повинна бути свіжа вода.
- Кондиціонер — не варто встановлювати занадто холодну температуру, щоб вихованець не застудився, краще за все 21-23 С.
- Допомагає зволожувач повітря, також можна розкласти на підлозі мокрі рушники.
Що не можна робити?
- Не рекомендується стригти довгошерстих кішок у спеку. Як не дивно, але довга шерсть — це захист від спеки. Тварини з довгою шерстю переносять спеку набагато краще, ніж короткошерсті.
- Не залишайте вікна закритими, вихованець залишається в задушливому жаркому приміщенні.
- Якщо ви їдете в автомобілі та вам потрібна зупинка, ніколи не залишайте тварину в замкнутій машині в спеку. Інакше ваш улюбленець не дочекається вас живим.
- Ні в якому разі не перегодовувати.
Група ризику
- Брахіцефали — кішки з короткою-плескатої мордою (наприклад, перські) більш схильні до теплових ударів. Анатомія черепа не дозволяє достатньо охолоджувати організм через рот.
- У короткошерстих або безшерстих котів ніжна незахищена шкіра, в результаті чого вони швидко обгорають на сонці. Мазати тварин сонцезахисним кремом для людей не можна!
- Якщо у вихованця вже був тепловий удар, то він знаходиться в групі.
- Якщо у вашого кота-кішки є захворювання нирок, процедури з використанням вологи категорично протипоказані.
- Кошенята до 6 місяців і старенькі кішки.
- Якщо у вашого вихованця є хронічні захворювання серця, судин і органів дихання, то варто звернутися до ветеринара за порадою, як краще перенести спеку.
Радіо Трек: НОВИНИ