Суддям не вистачає зарплати: Її піднімуть, бо все нажите – з’їдає інфляція? (ФОТО)
Що пишуть люди в коментарях

Суддям необхідно підвищити розмір суддівської винагороди, тому що інфляція «з’їдає» дохід суддів – Станіслав Іванович Кравченко.
Кравченко, це Голова Верховного Суду, і, як пише, Судово-юридична Газета, саме цей непересічний чоловік повідомив 05 вересня, що
- Розмір суддівської винагороди в Україні вже давно не відповідає фінансовим реаліям сьогодення.
Зараз ми порахували динаміку інфляції та з’ясували, що інфляція «з’їла» суддівську винагороду на 78% від її первісної фінансової спроможності», - розповів Станіслав Кравченко
Тож і питання відповідності розміру суддівської винагороди реаліям сьогодення 12 вересня розгляне Пленум Верховного Суду.

Зазначимо, що
Зарплата суддям в Україні нараховується шляхом додавання посадового окладу до надбавок за вислугу років (до 80%), за перебування на адміністративній посаді (до 10%), за науковий ступінь (до 20%) та за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці (до 10%).
Розміри окладу залежать від рівня суду (місцевий, апеляційний, Верховний Суд) та посади судді.
Як можна зрозуміти із публікації у профільному виданні, оклад суддів, розраховується на базі певного прожиткового мінімум, але…
Google наводить такі приклади розмірів суддівських окладів в Україні (на основі даних 2024-2025 рр.):
- Місцевий суддя:
Може отримувати від 90 тис. грн до понад 100 тис. грн на місяць (з урахуванням надбавок).
- Суддя Верховного Суду:
Заробляє значно більше, ніж судді місцевих судів, наприклад, понад 300 тис. грн на місяць.
Зрозуміло, що це якісь усереднені показники, але чи є вони недостатніми для суддів у воюючій країні, де пенсіонери масово живуть роками на копійки? І не лише пенсіонери.

Люди в коментарях під повідомленням про бажання Кравченка підвищити собі та іншим суддям заробітну плату пишуть таке:



Радіо Трек: НОВИНИ