Субсидії через Пенсійний фонд та інші запитання щодо призначення допомоги на комірне

Про заборгованість, зміну місця проживання, автоматичний перерахунок, статус ВПО та субсидії для тих, хто за кордоном

Усі функції з призначення, нарахування і виплати житлових субсидій на оплату комірного поступово переходять від органів управління соціального захисту населення до органів Пенсійного фонду України.

З 1 жовтня виплати субсидій вже здійснює Пенсійний фонд. Громадяни, яким призначено допомогу, як і раніше, отримуватимуть виплати на свій банківський рахунок або через пошту.

А з 1 грудня 2022 року і подавати заяви на призначення субсидій потрібно до органів Пенсійного фонду.

Мінсоцполітики також анонсувало, що подавати заяви для отримання допомоги на оплату ЖКП також можна в електронній формі через портал Дія.

Чи потрібно в умовах воєнного стану громадянам, які отримували субсидію у минулому опалювальному (неопалювальному) періоді, знов звертатись до уповноважених органів для її оформлення?

Громадяни, які отримували субсидії минулого опалювального сезону, автоматично отримають їх і цього року без повторного звернення.

Тобто, якщо домогосподарство одержувало субсидію і нічого в домогосподарстві не змінилося (склад сім`ї, придбання дорогих матеріалів чи оплату покупок на понад 50 тисяч, наявності транспортних засобів, депозитів), то звертатись до уповноважених органів не потрібно. Якщо ж такі фактори є, то людині необхідно про це обов’язково повідомити.

Громадяни, які вперше звертаються за отриманням субсидії та планують отримувати державну допомогу на сплату за комірне з початку опалювального сезону, повинні подати заяву не пізніше ніж протягом двох місяців з початку опалювального сезону. В іншому випадку житлова субсидія буде призначена не з початку такого сезону, а з місяця подання заяви та декларації.

 Маю борги за комірне. Що робити, щоб не втратити субсидію?

Однією з причин відмови в призначенні житлової субсидії є наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 680 грн.

Однак, якщо ж заборгованість зі сплати житлово-комунальних послуг  виникла, а опалювальний сезон вже розпочався, можливість оформити субсидію все ж є. Житлова субсидія буде призначена з початку опалювального сезону, якщо впродовж двох місяців від його початку споживач надасть один з таких документів:

  • документальне підтвердження сплати заборгованості;
  • укладений договір про її реструктуризацію;
  • ухвала про відкриття провадження у справі щодо оскарження заборгованості в судовому порядку.

Якщо зазначені документи буде подано пізніше ніж за дві місяці після початку опалювального сезону, то субсидію буде призначено з місяця надходження цих документів до уповноваженого органу.

Чи можлива виплата субсидій для ВПО за фактичним місцем проживання?

Законодавством передбачено, що житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, які не зареєстровані у помешканні, але фактично проживають у ньому без укладеного договору наймання (оренди) житла, у разі, коли вони є внутрішньо переміщеними особами.

У такому випадку склад домогосподарства декларується заявником під час звернення за призначенням житлової субсидії з додаванням до заяви відповідних документів, що підтверджують проживання за фактичною адресою домогосподарства (довідка переселенця).

Увага! Житлова субсидія не може призначатися одночасно за зареєстрованим місцем проживання особи та за місцем її фактичного проживання.

Перед призначенням субсидії для ВПО, органи місцевого самоврядування складають акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання особи. Це необхідно для того, щоб визначити склад сім`ї та підтвердити те, що зазначено у декларації, бо зареєстрованими у тому приміщенні можуть бути інші особи. Інші підходи та обмеження, щодо врахування доходів для ВПО такі ж, як і для інших громадян. При цьому дозвіл власника орендованого житла не передбачений чинним законодавством. Право на отримання субсидій мають і ВПО, які заселилися у соціальне житло.

 Як впливає державна та міжнародна допомога для ВПО, яку люди могли отримувати, на розмір субсидій?

Для нарахування субсидії не будуть враховувати:

  • допомогу на проживання ВПО;
  • допомогу від міжнародних організацій (допомога від ООН);
  • компенсацію для покриття понесених витрат, пов’язаних з розміщенням у своєму житловому приміщенні внутрішньо переміщених осіб за програмою «Прихисток».

Знаходжусь за кордоном. Чи не втрачу право на субсидію?

Чинним законодавством передбачено, що житлова субсидія не призначається, якщо у складі домогосподарства є повнолітні особи, які перебували за кордоном сукупно понад 60 днів протягом періоду, за який враховуються їх доходи для призначення житлової субсидії.

Однак, право на субсидію не втрачається для громадян, які перебувають за кордоном протягом періоду воєнного стану в Україні та двох місяців після його припинення або скасування.

Проживаю на окупованій території, де в наслідок бойових дій відсутнє теплопостачання та газопостачання. Чи буду я отримувати субсидію на опалення?

Для розрахунку розміру житлових субсидій в опалювальний сезон домогосподарствам, що розташовані в населених пунктах в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), та які внаслідок збройної агресії ворога залишилися без централізованого постачання теплової енергії та/або постачання природного газу і використовують побутові електроприлади для обігріву житлових приміщень, для визначення субсидії на опалення застосовуються соціальні нормативи на комунальну послугу з постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення.

З розміром даних нормативів можна ознайомитись у постанові КМУ від 6 серпня 2014 р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».

Зазначені розрахунки здійснюються на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання особи та акта про відсутність централізованого постачання теплової енергії та/або природного газу, який надається органом місцевого самоврядування.

Після закінчення строку отримання житлової субсидії у поточному опалювальному періоді, автоматичне її перепризначення на наступний період здійснюється для усіх домогосподарств, окрім домогосподарств, у складі яких є внутрішньо переміщені особи.

Джерело: ГазПравда

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень