Статусу біженця у США чекають роками, але потік охочих емігрувати не зменшується

Щороку кількість охочих виїхати до Америки зростає

У 2019 майже 4500 українців отримали статус біженця і переїхали на постійне проживання до США, і це 15% від загальної кількості біженців, які в’їхали в країну. Три роки тому їх число було у 5 разів менше. Про це повідомляє «Голос Америки».

Правозахисник Богдан Глоба майже 10 років захищає права ЛГБТ-спільнот. Після чергових погроз попросив політичного притулку у США. На той час він вже перебував у цій країні. Каже, що прийняв таке рішення, бо стомився жити у страху. Зараз Богдан очолює організацію QUA-LGBTQ українців в Америці.

Форма І-589 є першим кроком до отримання притулку. Він подав її у грудні 2016 року, пройшов співбесіду з офіцером міграційної служби. Саме він має оцінити реальність загрози життю Богдана в його країні і вирішити, надавати притулок чи депортувати.

Чоловік досі очікує надання статусу. У цей час він не може користуватися українським громадянством, і американського ще нема, тому себе він називає людиною без паспорта і громадянства.

Якщо міграційний офіцер не повірить у загрози претендента, на нього чекає міграційний суд, рішення якого є остаточним.

Серед причин просити притулку – політичне, релігійне, расове чи національне гноблення, приналежність до певної соціальної групи, в тому числі бізнес-утиски, а також сексуальна орієнтація.

Швидше притулок в США можна отримати через програму Френка Лаутенберга - сенатора, який у 1989-му започаткував її для радянських євреїв та представників інших релігійних меншин. Ця програма дозволяє щорічно тисячам українців виїздити в США через різні неурядові організації.

Щоб податися на програму, треба мати родичів у США, належати до певних релігійних груп й довести утиски. Ініціюють подання родичі. У такому разі рішення приймає американський консул, і це може зайняти 1-3 роки.

Після отримання статусу біженця людина протягом року має приїхати у США.

У порівнянні з іншими українці швидко адаптуються і починають працювати.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Світлана Федас

Світлана Федас

Знайдено посвідчення водія

Знайдено посвідчення водія на прізвище Ярошик Олександр.  

Знайдено паспорт

Знайдено паспорт на прізвище Єфімчук Анастасія.    

Загублено документи на Войцеховський

Загублено документи на прізвище Войцеховський Віталій. Прохання повернути загублене за винагороду.  

Більше оголошень