Статистику про «неповерненців» ретельно замовчують? Скільки чоловіків виїхали за кордон з початку війни і не повернулися

Скільки повернулося – не кажуть

В умовах воєнного стану та загальної мобілізації виїзд за кордон військовозобов'язаних чоловіків заборонений.

При цьому майже 1,3 млн чоловіків призовного віку за рік отримали право на тимчасовий виїзд з України. Проте немає статистики, скільки з них повернулося.

Статистику щодо «неповерненців» ретельно замовчують

Для того, щоб отримати право на виїзд за кордон, чоловіки мають звернутися до обласної військової адміністрації чи Мінінфраструктури. Їх занесуть у систему «Шлях», і лише після цього настане право на виїзд.

За період з 24 лютого 2022 по 1 березня 2023 року отримали офіційний дозвіл на тимчасовий виїзд з країни 1,27 млн українських чоловіків.

Але відсутня інформація про кількість людей, які порушили терміни перебування поза Україною і досі не повернулися зі своїх поїздок.

Опендатабот звертався до Укртрансбезпеки та Держприкордонслужби із запитами щодо цих даних, але відповіді не отримали.

Більшість чоловіків, що виїхали – підприємці та співробітники приватних компаній, які вирушали за кордон, щоб вирішити якісь бізнесові питання. Таких дозволів видано 1,1 млн. Ще 170 тисяч дозволів на виїзд за кордон отримали волонтери.

Втім, ця статистика стосується лише чоловіків, які виїхали за загальною процедурою. Однак, є ще категорія громадян, які мають право на виїзд за кордон за спеціальними правилами. Це в основному - діячі культури та спортсмени. Серед них також є чимало «неповерненців».

Свіжий приклад, який набув скандального резонансу – виїзд стендапера Андрія Щегеля. Він стверджує, що одержав дозвіл на виїзд від Міністерства культури нібито для проведення благодійних виступів за кордоном. Однак чоловік не лише вирішив не повертатися назад, а ще й оголосив про це на всю країну. Водночас він також згадав, що вдома вже встиг отримати три повістки з військкомату, і всі проігнорував.

Скандальний стендапер Щегель

Тут напрошуються два висновки: або при перетині кордону ніхто не перевіряє наявність «непогашених» повісток, або є люди, для яких існують негласні винятки з правил.

При цьому чоловіки, які виїхали за кордон із гуманітарною місією, мають право перебувати там не більше 30 днів. Якщо ж вони виїхали для вирішення бізнесових питань, то термін їхнього перебування поза Україною обмежується 45 днями. До закінчення відведеного терміну вони мають повернутися в Україну.

Звичайно, у Держприкордонслужби має бути статистика щодо «неповерненців». Проте з якоїсь причини її вважають за краще не афішувати. Можливо, через те, що не повернулося надто багато?

За нелегалами немає взагалі жодної статистики

При цьому залишаються реально не врахованими ті, хто залишив країну нелегально. А таких є немало.

Якщо ви перетнули кордон з порушенням, тобто поза межами прохідного пункту, полями, лісами, річками тікали з України, в такому випадку передбачено лише адміністративну відповідальність, – пояснюють юристи.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень