Стало відомо, кому в Україні першими дозволять щепитися бустерною дозою

Україна вводить бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком 60+

Фото ілюстративне, з мережі
Фото ілюстративне, з мережі

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко вже підписав відповідний наказ. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Бустерною дозою дозволили вакцинувати людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Третю дозу можна отримати щонайменше через шість місяців після другої. Оптимально – в період від 6 до 9 місяців.

Перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty/Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина до цього. Наприклад, якщо перші два щеплення було зроблено вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, бустерну дозу рекомендовано вводити вакциною Comirnaty/Pfizer.

Якщо м-РНК-вакцин не буде, бустерну дозу можна зробити іншою вакциною.

Також, за рекомендацією експертів НТГЕІ, змінили схеми використання різних вакцин для основного курсу щеплень від COVID-19, згідно з якими вакцину CoronaVac тепер можна поєднувати з векторними (AstraZeneca) та мРНК-вакцинами (Moderna або Comirnaty від Pfizer).

Крім того, після Moderna або Pfizer тепер можна застосовувати вакцину AstraZeneca. Мінімальний інтервал між дозами - 28 днів.

Щодо вакцинації вагітних, то жінкам, які отримали першу дозу вакцини CoronaVac, а потім завагітніли, для другої дози перевагу слід надавати мРНК-вакцинам Pfizer або Moderna.

Крім того, міністр повідомив, що вже 5 січня буде вирішуватися питання впровадження бустерної дози для усіх інших категорій.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Дума Марія

Знайдено собаку

Знайдено собаку в районі Басового Кута, порода вовкособ.  

Знайдено техпаспорт на прізвище Сергатюк

Сьогодні ввечері у ТРЦ «Екватор» у Рівному знайшли загублений технічний паспорт на автомобіль Gelly, який зареєстрований на Сергатюка Ігоря Борисовича. Знайдений документ передали у магазин «ANDRE TAN».

Знайдено спанієля

В районі с. Велика Омеляна знайдено собаку породи спанієль. Тому, хто загубив улюбленця, прохання зателефонувати:      

Більше оголошень