Стандарти молока змінять, а продукти стануть безпечнішими: чи варто рівнянам боятися асоціації з ЄС

Молоко поділили на три сорти

З 1 липня переробні підприємства повинні купувати молоко тільки у спеціалізованих фермерських господарствах, або в селян, які мають необхідне обладнання, яке забезпечить стерильність молока.

Відповідно до записаних в Угоді про асоціацію зобов’язань, в Україні змінили стандарт, який стосується виробництва сирого коров’ячого молока. Тепер молоко ділитимуть на три сорти – екстра, вищий і перший.

Близько чверті усієї сировини ще сьогодні українські молокозаводи отримують від селянських домогосподарств, для яких ці прибутки – важлива частина сімейного бюджету. Тепер, щоб переробники купували молоко у селян, їм доведеться ретельніше турбуватися про його чистоту і користуватися доїльними апаратами. Оскільки купувати такий апарат на одну родину недешево, селянам радять об'єднуватися у сільськогосподарські кооперативи.

І є думка що від вище названої вимоги ЄС постраждають не лише власники корів і переробні підприємства, а й містяни, адже прогнозовано різке зростання вартості молочної продукції.

Таких змін селяни відверто бояться. Вважають, що зміни занадто ускладнюють, або й унеможливлюють продаж молока.

Проте, на Рівненщині вже є кооператив, який об’єднує тисячу селян.

Як вдалося його створити, наскільки обґрунтовані страхи людей, і чи готова Рівненщина до подібних нововведень - ці питання стали предметом обговорення в ефірі Радіо Трек.

Розмова вийшла доволі жвавою. Розібратися у всіх аспектах допомагали керівник і співзасновник сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Гориньдар» з Гощі Юрій Потапчук

[media=119384]

та заступник начальника управління безпечності харчових продуктів і ветеринарної медицини управління Держпродспоживслужби у Рівненській області Анатолій Голубовський.

[media=119382]

 

Ця публікація підготовлена в рамках проекту "Просування реформ в регіони" за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid), який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та "Європейською правдою".

Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю Радіо Трек і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Більше оголошень