Спекулянти: за скільки купують пальне для продажу в Україні

Експерти пояснюють, що половина ціни на українських АЗС спекулятивна складова

Українці змушені купувати пальне за завищеними цінами. При цьому вартість пального яке закуповували для України в травні, складала 38 грн за літр, розповідає директор ТОВ «Консалтингова група А-95» Сергій Куюн.

Це чисто українська історія, яка просто дивує. В тих 80 гривнях - 40 гривень це просто прибуток різного роду спекулянтів. Гуртових, роздрібних. Тобто, це нічим не обґрунтована ціна.

 

Питань до спекулянтів ні в кого немає. Кажуть: «Круто, зате бензин же є».

 

Ми ж бачимо митну вартість цих нафтопродуктів. Ми бачимо, по чому воно заходить. Воно в травні заходить по 38 гривень на кордоні.

 

Ну звідки у нього ціна 60-80? Додаємо 6-7 гривень маржі, які дає держава, отримуємо 44-45 гривень. Але ж не 60.

 

Це просто заробіток спекулянтів. Немає ніякого обґрунтування. Це просто грабіж людей, - говорить Каюн.

Схожа ситуація й щодо цін на автогаз. При цьому що на відміну від пального, дефіциту газу – немає.

Фактично його ціна вона зрівнялася з ціною бензину. Як раніше йшло ціноутворення на газ. Воно йшло від собівартості: закупив газ, додав гривні 2-3 маржі та торгуєш.

 

А зараз - ціна не від собівартості стартує, а від вартості бензину на стелі. Тим більше, що є такий попит, такий дефіцит. Але з ним постачання достатньо непогане, зростають постачання. Тому, що на відміну від бензину-дизелю, газ і раніше постачався з Європи, у наших компаній були контакти з європейськими постачальниками.

 

А по-друге, парк газовозів опинився більш готовий до цієї ситуації, більш адаптований під європейські норми. Усі ці нюанси, які зараз проходять бензинщики, вони їх пройшли вже давно, - наголосив експерт.

Джерело: Сьогодні

За різними сценаріями експертів, дефіцит палива зникатиме вже наприкінці травня, а остаточно здолати його вдасться в червні-липні.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень