Випадок бубонноі чуми зафіксували в Китаї
Ситуація під контролем
У Китаї оголошено третій рівень небезпеки через спалах смертельно небезпечної "хвороби з минулого" - бубонної чуми. Попередження триватиме до кінця 2020 року, а в регіоні вводяться спеціальні заходи, пише РБК-Україна.
Випадок хвороби виявили у скотаря з міста Баян-Нур, що на півночі Китаю в автономному окрузі Внутрішня Монголія.
Зараз пацієнт проходить ізольоване лікування, його стан оцінюється як стабільний, — повідомляють китайські ЗМІ.
Місцевих жителів закликали дотримуватися вимог, щоб стримати поширення хвороби. У тому числі заборонено полювання на бабаків та інших тварин. Також у країні перевірятимуть усі раптові смерті, яким передувала висока температура у померлого.
Додамо, 2 липня у двох районах на заході Монголії оголосили про запровадження карантину через декілька виявлених випадків бубонної чуми. 27-річного чоловіка госпіталізували після вживання сирого м’яса бабака.
Ще одну молоду жінку, яка також їла м’ясо, госпіталізували в критичному стані. За даними інфекціоністів, вона прямо контактувала з більш ніж 60 людьми, а коло її непрямих контактів перевищує 400 мешканців району.
Після цих випадків у регіоні оголосили про запровадження карантинних заходів з 29 червня на невизначений термін.
Район Ховд межує з російською Республікою Алтай. І вже напередодні, 5 липня, стало відомо про описаний вище випадок у китайській Внутрішній Монголії (автономний район КНР, який межує з Монголією та РФ). У цьому ж районі розслідують ще один випадок підозри на чуму. Підлітка госпіталізували з лихоманкою. Він разом з собакою полював на бабака і контактував з імовірно інфікованою твариною.
Бубонна чума передається від інфікованих щурів або бліх. При проникненні в легені людини починає поширюватися повітряно-крапельним шляхом.
Ця хвороба в Середньовіччі стала причиною масової загибелі людей в Європі. Її прозвали "чорною смертю". Доросла людина при зараженні може загинути протягом 24 годин. Летальність при відсутності лікування вкрай висока.
На щастя, від хвороби давно винайшли вакцину, але вона допоможе тільки у випадку своєчасного застосування.
Симптоми бубонної чуми: висока температура тіла, головний біль, озноб, загальна слабкість, збільшення лімфатичних вузлів, важка інтоксикація організму, геморагічний синдром (дефіцит факторів згортання крові).
Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ