ON-LINE

У Китаї перша смерть від нового хантавірусу. Ризик зараження – високий

середа, 25 березня 2020
Лікарі просять не панікувати
Фото "China Global Times".

Доки світ напружено стежить за поширенням коронавірусу, у Китаї помер чоловік від хантавірусу. Трагедія сталася у провінції Юньнань. Про це повідомляє «Новоє Врємя».

Чоловік їхав в автобусі в сусідню провінцію, йому стало зле і він помер.

Інших пасажирів помістили на карантин.

Медики пояснюють, що сімейство хантавірусів для медицини – не нове. Їх вперше описали в 70-х роках ХХ ст. Хворобу поширюють насамперед гризуни. Вірус виділяється з калом і сечею, слиною та через укус. Ризик зараження вкрай високий.  

Випадки передачі між людьми зафіксували лише нещодавно. У Чилі та Аргентині місцеві медики задокументували кілька випадків зараження від людини до людини. Йдеться про особливий різновид вірусу, який охрестили Андським.

Першим великим зіткненням з хантавірусом є спалах геморагічної лихоманки під час Корейської війни (1950−1953 рр).

Лихоманка торкнулася близько 3 тис. військовослужбовців контингенту ООН. У багатьох з них були порушені функції нирок, відкривалася внутрішня кровотеча. Тодішня медицина не змогла ідентифікувати вірус повністю, його описали в 1970-х у США, коли встановили зв’язок між певним вірусом у польових мишей і лихоманкою часів Корейської війни.

У 1993 році спалах хантавірусу стався в американському штаті Колорадо. Тоді за кілька днів померло кілька індіанців племені Навахо. Медики встановили, що вони були заражені іншим різновидом хантавірусу, що відрізнявся від корейського вірусу.

За словами медиків, хантавіруси поширюються в місцях життєдіяльності. Там, де миші і щури випорожнюються, частки хантавірусу розносяться по повітрю. Зараження людини найчастіше відбувається через дихальні шляхи.

Крім того, людина може заразитися, якщо доторкнеться до предметів, на яких присутні сліди сечі або слини заражених гризунів. Зрозуміло, висока ймовірність зараження і при укусі.

Симптоми хантавірусу схожі з симптомами респіраторних захворювань — це головний біль, слабкість, кашель, проблеми з травленням, блювота.

Лікування або вакцини від хантавірусу поки що не існує.

Водночас він не може зрівнятися за ступенем небезпеки з коронавірусом, вважають міжнародні оглядачі.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено ID-картку на прізвище Гаврильчук

    У Рівному в районі обласної лікарні знайдено ID-картку на прізвище Гаврильчук...
  • Втрачений техпаспорт на автомобіль

    Загублений техпаспорт від автомобіля SKODA Octavia  на польській...
  • У районі Басового Кута загубився цуцик

    Загубився цуцик, схожий на лабрадора. В районі Басівкута, вул....
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного