Сьогодні День українського кіно

Відзначається вже вдвадцяте

День встановлений згідно з Указом Президента від 12 січня 1996 й щороку відзначається у другу суботу вересня, пише "Укрінформ".

Цьогоріч свято збігається в часі з днем народження одного з засновників українського кіно, класика світового кінематографа Олександра Довженка.

Український кінематограф бере початок ще з кінця ХІХ століття, коли в 1893 році механік Одеського університету Йосип Тимченко на три місяці раніше від Едісона й більше ніж на рік раніше від братів Люм'єр сконструював кінознімальний та кінопроекційний апарати.

 Кілька років по тому, в Харкові Альфред Федецький зняв кілька короткометражних картин і 2 грудня 1896 у приміщенні Харківського оперного театру (тепер обласна філармонія) провів перший в Україні публічний кіносеанс. На час винайдення кіно вважалося атракціоном, "рухомою фотографією"; воно багато запозичувало з літератури і театру.

В Україні ігрові стрічки з’явилися 1907 року

В День українського кіно варто також згадати, що в путінській неволі перебуває український кінорежисер Олег Сенцов. Той, чиє місце на знімальному майданчику поряд з камерою. 

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень