Собака скиглить, коли ви йдете з дому: причини та ризики
Скарги сусідів - не найбільша проблема
Ви виходите з дому, а ваш пес «плаче» і скиглить весь день?
Варто звернути на це увагу - така поведінка свідчить про психологічний дискомфорт тварини. Замість того, щоб займатися своїми справами — гризти кісточку, гратися з іграшками, спати, тварина зосереджена лише на відсутності господаря.
Яка причина такої поведінки?
Експерти зазначають, що причина такої поведінки - у помилках, які допускають господарі при вихованні.
Багато хто вважає, що собачка нудьгує, їй сумно і самотньо. Тому, повернувшись додому, всіляко намагаються підтримати — граються, гладять, шкодують, дозволяють ставити лапи на груди, дають частування.
Але річ у тім, що собака не розуміє причинно-наслідкового зв'язку.
Вона запам'ятовує — якщо скиглити, то господар похвалить, дасть смаколик, пограє. Нерідко ця модель поведінки закріплюється на все життя.
Що із цим робити?
Ще цуценям пса слід привчити до розлуки з господарем.
- Спочатку виходити на 2-3 хвилини з дому, потім на 5 хвилин, потім на 10 і так далі. Робити це треба поступово, щоб собака зрозумів: господар йде, але завжди повертається.
- Якщо щеня поводився тихо під час вашої відсутності, похваліть його, пограйтеся, дайте частування. Якщо скиглить, насварить, ігноруйте його спроби погратися.
У мозку тварини потрібно закріпити правильні логічні ланцюжки. Поводився тихо — було добре. Скиглив — було погано.
До того ж не можна заохочувати скиглення, коли ви поруч - пес просто намагається маніпулювати людьми. І з цією дратівливою звичкою буде важко впоратися.
Важливо! Якщо собака гарно поводилася, а потім почала скиглити, здавалося б, без причини, варто звернутися до ветеринара. Можливо, тварина відчуває біль і таким чином намагається розповісти про це людині.
Джерело: Ukr.media
Радіо Трек: НОВИНИ