«Складуться» першими: які будинки в Україні найбільш небезпечні у випадку землетрусу

Потужні землетруси можуть дістатися й України

Після страшної трагедії у Туреччині питання безпеки під час землетрусу виникає у мільйонів українців. 

В Україні справді є зони сейсмічної нестабільності, здебільшого це стосується регіонів уздовж хребта Карпатських гір: Івано-Франківська та Чернівецька області, Закарпаття, Львівщина та Тернопільщина, а також Крим.  

Проєктна документація будівель і споруд, які будуються в регіонах із сейсмічною нестабільністю, передбачає обов’язкові посилені фундаменти та конструкції житлових будинків, каже президент Національного експертно-будівельного альянсу України Віктор Лещинський.

Особливо ретельно до питання надійного фундаменту підходять будівельники в Одеській області, адже знають це активна сейсмічна зона, а ситуація ускладнюється нестабільними (карстовими) ґрунтами. Тому там закладаються потужні фундаменти й відповідні конструкції будинків.

Натомість Київ розташований в неактивній сейсмічній зоні та на відносно стабільних ґрунтах. А багатоповерхові будинки, навіть вище 35 поверхів, із конструкціями залізобетонного монолітного каркаса є доволі стійкими. 

Як і під час ракетних атак, так і під час землетрусу куди кращі показники безпеки мають монолітно-каркасні будинки. Панельки ж зазнають дуже серйозних руйнувань. 

Якщо будинок зведений відповідно до всіх норм будівництва в Україні, то він повинен здатен витримати вплив природних катаклізмів.

У разі сильного землетрусу у першу чергу постраждають старі будинки, щодо яких минув термін їх експлуатації. У стандартній міській забудові це хрущовки та панельки. 

Найбільш вразливими є хрущовки, тому що міцність їхніх конструкцій вичерпана, а також панельні будинки 70-80-х років. Серед нових будинків найбільш вразливими є цегляні будинки.

Натомість найстійкішими під час будь-яких впливів є монолітно-каркасні будинки, тому що вони мають повністю зв’язаний каркас і доволі міцний фундамент, а якщо є ще два підземні поверхи паркінгу, то це найбільш захищені будинки, - каже Віктор Лещинський.

Джерело: Главред

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному втрачено сумку з дитячими речами

Втрачено чорну сумку - шопер з малюнком палаючий кремль в районі Автовокзалу, садок 56. В сумці були дитячий рюкзак та дитяча сумочка з іграшковим птахом папугою. 

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

Більше оголошень