Скільки коштує підготувати військового льотчика? (ФОТО)
Цю та іншу інформацію про підготовку пілотів в Україні публікує АrmyІnform
На прикладі Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, який посідає 19 сходинку у рейтингу закладів вищої освіти «ТОП-200 Україна».
У ХНУПСі розповідають,
вступні випробування у нас заплановано провести з 1 до 18 серпня 2020 року. Тож у справжніх романтиків армійського життя часу ще достатньо. Проте просимо залишити свої контакти, аби мати з ними зв’язок у разі форс-мажорної ситуації через карантин.
Також абітурієнтам пропонують заходити на сайт вишу, де розміщено інформацію про умови вступу, проходження психологічного обстеження, оцінювання рівня фізичної підготовки й медичного огляду.
З минулого року тут на навчання приймають і дівчат! Минулоріч до університету їх вступило 100.
Серед планів на новий навчальний рік:
понад 600 осіб стануть курсантами шести факультетів, де готують офіцерів, та ще близько 100 хлопців і дівчат навчатимуться на першому курсі Військового коледжу сержантського складу ХНУПСу.
Рейтинг найбажаніших спеціальностей традиційно очолювали льотний факультет і факультет автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації.
Влітку 2019-го конкурс в університеті становив від 2 до 5 осіб на одне місце залежно від спеціальності.
У навчанні курсантам допомагають тренажерні комплекси літака Л-39, вертольота Мі-8МТВ, 3D можливості сучасної апаратури факультету зенітних ракетних військ та інші новітні технології.
Протягом 5 років держава витрачає понад 9 млн грн тільки на спеціальну підготовку льотчика військово-транспортної авіації й це без фінансування інших питань забезпечення навчального процесу.
Вимоги до абітурієнтів льотного факультету досить жорсткі.
Зріст – від 155 до 185 см. Вага – не більше ніж 85 кг. Також вони повинні мати бездоганне здоров’я, яке перевірятимуть у Харківському госпіталі під час льотно-лікарської комісії.
Джерело АrmyІnform
Радіо Трек: НОВИНИ