Сильний викид корональної маси: спалах на Сонці «привів» на Землю магнітні бурі
Це може призводити навіть до збоїв у роботі радіотехніки
Спалах класу М 2.9, який нещодавно з'явився на Сонці, і подальший корональний викид маси призвели до появи геомагнітної бурі на Землі. Перші наслідки цієї бурі — сильні полярні сяйва та збої у роботі радіозв'язку та навігаційних систем GPS вже відчули на собі у Канаді та США, повідомляє Express.
Згідно з попереднім прогнозом учених, буря триватиме впродовж 19-21 липня.
Слабка, але небезпечна геомагнітна буря
За словами Таміти Сков, яка займається вивченням космічної погоди, спершу передбачалося, що це буде буря класу G2 або G3, але це була найслабша геомагнітна буря за 5-бальною шкалою класифікації цих явищ – її клас G1.
Геомагнітна буря почалася 19 липня.
Подібні явища виникають, коли потоки сонячних частинок прямують до Землі, особливо якщо вони вирушили в подорож через потужні викиди плазми Сонця в космос. Зрештою ці сонячні частки зустрічаються з магнітосферою Землі та проникають у верхні шари атмосфери. Це призводить до появи дуже яскравих полярних сяйв у полярних широтах.
Також геомагнітні бурі можуть впливати на роботу електроніки, призводити до збоїв у радіозв'язку та в навігаційних системах GPS.
Сильні полярні сяйва вже були зафіксовані у небі над провінцією Альберта та набагато південніше над штатом Південна Дакота, США. Також були повідомлення про невеликі порушення в роботі GPS-систем і зв'язку. Але геомагнітна буря все ще може збільшити свою силу й під загрозою її негативного впливу знаходяться інші регіони Землі.
Спалах на Сонці
На Сонці продовжують з'являтися нові плями, які призводять до сонячних спалахів і корональних викидів маси. Коли подібні викиди не спрямовані до Землі, ми практично не відчуваємо змін у космічній погоді. Але якщо наша планета опинилася на шляху сонячного виверження, то геомагнітної бурі не уникнути.
Зараз сонячні спалахи з'являються дуже часто й усі вони мають різну класифікацію. Найнебезпечнішими для Землі вважаються спалахи класу М та Х у порядку зростання. Що стосується спалахів класу A, B і C, їх вплив менш відчутний, хоча так само може бути серйозним для нашої планети.
Джерело: Фокус
Радіо Трек: НОВИНИ