Шокуючу зміну відзначили серед українських біженців у країні ЄС
Опитування провели серед українців у Фінляндії
Понад 90% опитаних українських біженців були задоволені своїм життям у Фінляндії
Як українці влаштувалися у цій країні та які мають наміри щодо повернення до України - розповіло Міністерство внутрішніх справ Фінляндії, посилаючи на дані нового опитування громадян України.
Які вони, українські біженці у Фінляндії?
Участь в опитуванні взяли 1300 українців, які заповнили онлайн-анкети. Звіт став продовженням подібного дослідження, проведеного влітку 2022 року, на замовлення Міністерства внутрішніх справ.
До 1 січня 2024 року тимчасовим захистом у Фінляндії користувалися приблизно 65 500 людей, переважно жінки та діти.
Три чверті респондентів (74%) приїхали до Фінляндії з регіонів України, які найбільше постраждали від війни: Харківської, Київської, Донецької, Херсонської, Запорізької, Луганської та Дніпропетровської областей.
Опитування виявило, що в Україні мали роботу дві третини біженців, а кожен десятий був підприємцем. Схожа картина спостерігається і серед українців у Фінляндії – 70% шукають роботу, а 10% хочуть відкрити бізнес.
Згідно з результати анкетування, вищу освіту (принаймні ступінь бакалавра) мають понад 63%, а 27% – повну професійно-технічну освіту.
Де живуть українці у Фінляндії?
Більшість українців, які прибули до Фінляндії з 2022 року, залишили служби прийому та зареєструвалися у муніципалітетах.
Таких 74%. Серед тих, хто пробули у країні 12-18 місяців, зареєструвалися у муніципалітетах 53%. Третина опитаних (28%) мали намір подати заяву на реєстрацію.
Більшість респондентів (82%) планували залишитися в місці проживання на момент опитування. Дослідники припускають, що на це можуть впливати сформовані зв’язки: діти вже відвідують школу, є робота та коло спілкування.
Чи хочуть повернутись додому? Цифри шокують
Цікавили дослідників і настрої українських біженців щодо повернення до України. Результати виявилися такі:
- планують залишитися наступні шість місяців у місці, де вони проживають у Фінляндії – 82% респондентів;
- хочуть повернутися в Україну, коли ситуація з безпекою в країні стабілізується – 12%;
- не були впевнені – 35%;
- хочуть оселитися у Фінляндії назавжди – 51%.
У порівнянні з попереднім дослідженням, проведеним у 2022 році, майже ВДВІЧІ зросла частка респондентів, які прийняли рішення не повертатися з Фінляндії до України – з 27% до 51%.
Частка людей, які планували повернутися в Україну, зменшилася з 26% у 2022 році до 12% у 2023-му.
Джерело: Главком
Радіо Трек: НОВИНИ