

Всі подробиці
Верховна Рада України ухвалила новий закон про мобілізацію. Норми цього закону почнуть діяти за місяць після підпису документа президентом.
Відтепер змінилися деякі правила для мобілізованих, додались певні пункти стосовно обмежено придатних та військовозобов'язаних, які мають відстрочку. Що варто знати?
Строкову службу в Україні замінять базовою військовою службою терміном 3 місяці. Молоді до 25 років потрібно буде обрати час та місце проходження такої підготовки. А з 2025 року в навчальних закладах усіх форм власності запровадять загальновійськову підготовку.
Протягом 60 днів після вступу закону у дію всім чоловікам від 18 до 60 років буде необхідно оновити власні дані в Єдиному електронному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Для цього потрібно буде особисто з'явитися у ТЦК або у пункт прийому в ЦНАП (вони вже почали відкриватися по всій країні) та надати свої дані для взяття на облік.
Також можна буде створити електронний кабінет військовозобов'язаного (добровільно) для внесення туди особистої та службової (для резервістів) інформації онлайн. Одна сервіс ще на етапі розробки й скористатися ним наразі неможливо.
Громадянам, які отримали II-III групи інвалідності у період з 22 лютого 2024 року (крім військовослужбовців) необхідно буде оновити свої дані в Реєстрі та повторно пройти медичний огляд для встановлення групи придатності до служби.
Також ВЛК доведеться пройти тим громадянам, які були визнані обмежено придатними до військової служби.
Новий закон скасовує цю категорію, тому повторний медичний огляд має визнати таких громадян придатними або непридатними до служби.
Усі, хто не оновлять у вказаний термін свої дані, можуть бути обмежені в отриманні консульських послуг за кордоном (крім отримання посвідчення особи для повернення в Україну) і керуванні транспортними засобами.
Усі військовозобов'язані громадяни віком від 18 до 60 років тепер повинні завжди мати при собі військово-облікові документи. Перевіряти їх мають право:
Правила вручення повісток не змінили, але є нововведення для тих, хто відмовляється виконувати вимоги ТЦК.
Якщо громадянин не з'явиться у ТЦК в термін, який вказаний на повістці, ТЦК має право звернутися в Національну поліцію з вимогою про адміністративне затримання та доставляння його в військкомат.
Якщо поліція (у разі неможливості виконання цієї вимоги) надсилає відповідне сповіщення у ТЦК і за 5 днів після цього громадянину надішлють формальну вимогу про виконання його обов'язків як військовозобов'язаного чи резервіста.
Якщо протягом 10 календарних днів після вручення вимоги громадянин не виконав своїх обов'язків, то ТЦК має право звернутися до суду.
Тоді військовозобов'язаному можуть обмежити право на керування транспортним засобом під час мобілізації - на строк до виконання або відкликання вимоги.
Добровольці, які самостійно прийдуть до ТЦК для включення їх у лави ЗСУ без повістки, отримають відстрочку на два місяці для вирішення особистих справ та підготовку.
За новим законом, бронюванню від мобілізації підлягають чиновники категорії «А», голови обласних та районних рад, сільські селищні та міські голови. Чиновники категорії «Б» та органів місцевого самоврядування - не більше 50% від кількості військовозобов'язаних.
Також можуть бути заброньовані співробітники органів державної влади, інших держорганів, підприємств та організацій, що є критично важливими для ЗСУ, економіки та життєдіяльності населення.
Ще право на бронь мають кінцеві бенефіціари критично важливих підприємств, установ та організацій, навіть, якщо вони там не працюють. До переліку критично важливих віднесли також працівників сфери культури та медіа.
Відтепер право на відстрочку від мобілізації мають право:
Радіо Трек: НОВИНИ
«Коли на трон зійде восьмий»: що казала Ванга про закінчення війни в Україні
Які номери квартир притягують багатство та щастя, а які - бідність?
У кого ще залишилися долари: українців попередили про обмін валют
Додадуть більш ніж 500 гривень: у кого зросте пенсія з 1 травня
Зірки на боці переможців: три знаки Зодіаку, у яких успіх — у крові
ТЦК зможе забирати автомобілі в українців: хто ризикує залишитися без транспорту?
Як Україні забезпечити Ротацію та навіть Демобілізацію військових за умов Війни (ВІДЕО)
П’ЯТЬ: ключові зміни, які почнуть діяти згідно з ухваленим Законом про Мобілізацію (ФОТО)
Закон про мобілізацію ухвалили: є 60 днів, аби всі оновили свої дані у ТЦК
Демобілізацію і ротацію виключили із законопроєкту про мобілізацію: що тепер буде? (ФОТО 18+)
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774
У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925
Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415