Що відбувається з організмом під час вживання алкоголю (6 ФОТО)

Пам’ятка до свят

Алкогольні напої є частим елементом святкувань. Відомо, що алкоголь – особливо у великих кількостях – завдає шкоди, проте як саме це працює? Розповідаємо про вплив алкоголю на організм людини, - пише ukrhealth.net

Отже:

Коли людина тільки вжила алкоголь, приблизно 20-30 відсотків його практично відразу ж надходить в кров, через слизову оболонку шлунка. Частина ж, що залишилася, надходить в кров повільніше – через тонку кишку.


Опинившись в крові, алкоголь потрапляє практично в кожну клітину всіх тканин тіла через проникність клітинних мембран.


Те, наскільки швидко збільшується рівень концентрації алкоголю в крові при вживанні спиртного, залежать від низки факторів: ваги людини, вік, стать, конституція, здоров’я в цілому; попереднє вживання медикаментів тощо.

Втім, алкоголь так чи інакше негативно впливає на організм: просто більш високий його вміст у крові означає підвищений ризик.

Чому?

Організм намагається вивести алкоголь, який опинився в кровотоці. Більше 10 відсотків виводяться легенями через дихання і нирками через сечу.
 

Виведення ж решти алкоголю бере на себе печінку, якій і завдається найбільшої шкоди.
 

У печінці алкоголь перетворюється на ацетальдегід, який є токсичним і, якщо накопичується, то може призводити до розвитку раку (взагалі ж, ацетальдегід має розщеплюватися за участю печінкових ферментів, перетворюючись в ацетат).

Крім того, надмірне вживання алкоголю може призводити до ожиріння печінкових клітин – жирового гепатозу: останній, в свою чергу, може привести до запалення печінки, що називається алкогольним гепатитом.

Вживання ж алкоголю у великих кількостях, особливо з наявністю гепатиту, може призвести до цирозу печінки: він трапляється, коли клітини печінки настільки пошкоджені, що вже не здатні до відновлення.

Якщо ж людина з цирозом продовжує вживати спиртне, то рак печінки стає практично неминучим.

Алкоголь впливає й на мозок та центральну нервову систему (ЦНС).

По‑перше, вживання спиртного підвищує рівень таких важливих нейромедіаторів, як гамма-аміномасляна кислота і дофамін.


Перший відповідає за гальмування ЦНС, в той час як дофамін відповідає, зокрема, за почуття задоволення, будучи частиною «системи винагороди» мозку.
 

Надмірна кількість цих нейротрансмітерів може призводити до утрудненого дихання, високого кров’яного тиску, збільшеної частоти серцевих скорочень, проблем зі сном, марення, галюцинацій, спазмів і підвищення агресивності і депресивності.

Вживання спиртного призводить також до підвищення рівня ендорфінів, які здатні зменшувати біль і впливати на емоційний стан: у нормі їх вироблення пов’язана, наприклад, із заняттями спортом, сексуальною активністю, прослуховуванням улюбленої музики, смачною їжею.

Підвищені ж рівні ендорфінів можуть викликати депресію, знижений сексуальний потяг, сильну втому та інші проблеми.
 

Відомо вплив алкоголю на ЦНС, що приводить до таких короткочасних проявів, як: невиразна мова, нечіткий зір, ослаблені м’язи, уповільнена реакція і ослаблена пам’ять.

Коли алкоголь вживається в надмірних кількостях, він може призводити до пошкодження клітин в ЦНС і викликати невропатію, захворювання периферичних нервів.

Навіть з урахуванням тільки тих, що описані вище, очевидно, що найкраще в принципі відмовитися від вживання спиртних напоїв.

У 2017 році МОЗ повідомив норми споживання алкоголю, які несуть низькі ризики для здоров’я: для чоловіків це 210 грамів етилового спирту на тиждень, а для жінок — 140 грамів спирту на тиждень.
 

Втім, в одному з недавніх досліджень фахівці дійшли висновку, що доза спирту не повинна перевищувати 100 грамів у тиждень: при її перевищенні, як показали дослідники, зменшується очікувана тривалість життя.

Так що свята краще не затягувати, а вихідні проводити, гуляючи, співаючи, спілкуючись з родиною і друзями, та займаючись спортом.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Микола Кульчинський

Микола Кульчинський

Знайдено цуценя

В районі Боярки  знайдено цуценя чорного окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.    

Знайдено хаскі

Знайдено собаку породи  хаскі з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.      

Знайдено посвідчення водія

Знайдено посвідчення водія на прізвище Ярошик Олександр.  

Більше оголошень