Що нового чекає українців у квітні: 10 нововведень місяця

Україну в квітні чекає низка нововведень

Підвищення пенсійного віку для жінок

 

Це останнє підвищення віку в рамках змін, ухвалених ще у 2011 році.

Ті, хто народилися у період з 1 жовтня 1960 року до 31 березня 1961 року, ще могли виходити на пенсію у 59,5 років. А ті, хто народилися з 1 квітня 1961 і пізніше, вже йтимуть на пенсію у 60.

Таким чином пенсійний вік для чоловіків і жінок в Україні зрівнявся і становить 60 років.

Для отримання пенсії за віком страховий стаж людини має бути не менше 28 років. Якщо ж він менший, то пенсії за віком доведеться чекати до 63 років.

Перерахунок пенсій

 

З 1 квітня  перерахунок працюючим пенсіонерам буде проведено тим, кому пенсія була призначена або перерахована два роки тому, тобто до 1 квітня 2019 року. Цей термін не залежить від перерв у роботі.

Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої розрахована пенсія. Збільшення пенсії визначається індивідуально для кожного пенсіонера.

Перерахунок буде проведено приблизно для 2 млн пенсіонерів.

Для перерахунку пенсій громадянам не потрібно додатково звертатися до Пенсійного фонду.

Програма медичних гарантій — 2021

 

Програма медичних гарантій (ПМГ), яка почне діяти з 1 квітня 2021 року, передбачає 35 пакетів медпослуг. Серед них - пакет вакцинації проти COVID-19. 

Українці зможуть без направлення та безкоштовно звернутися до низки лікарів. Також у квітні МОЗ запускає систему електронних рецептів. 

Ціна на газ

 

Із 1 квітня закінчується строк дії постанови Кабміну, за якою ціна на газ не мала підвищуватися вище 6,99 грн за кубометр.

З квітня тарифи знову стануть ринковими і можуть почати зростати, як це було наприкінці минулого року.

Аби захистити населення від подальших стрибків цін, зокрема майбутньої осені, Кабмін зобов’язав постачальників газу сформувати і запропонувати населенню річний тариф на газ.

Призов до армії

 

У квітні стартує в Україні й черговий призов на строкову військову службу. Він триватиме 3 місяці. До ЗСУ та інших військових формувань відправлять 14 246 громадян.

Зміна прописки онлайн

 

З 1 квітня заяву про зміну місця реєстрації потрібно буде подавати в електронному вигляді. Зокрема, це можна буде зробити через портал «Дія».

У додатку «Дія» з’явиться можливість автоматичної реєстрації ФОП, а також через нього можна буде платити податки за допомогою прив’язаної до додатку банківської карти.

Пробне ЗНО

 

10 квітня пройде пробне ЗНО. У зв’язку з епідситуацією кожному майбутньому абітурієнту дозволили здавати пробне ЗНО лише з 1 предмету. Тестування з усіх предметів відбудеться в 1 день.

Отримання водійських посвідчень

 

Українські водії з 6 квітня будуть здавати на посвідчення за новими правилами. Серед змін, зокрема нові екзаменаційні білети.

Усі зміни будуть також внесені в онлайн-тренажер для перевірки знань Правил дорожнього руху.

Заборона ловити рибу 

 

З 1 квітня Держрибагентство України вводить тимчасову заборону на вилов риби у водоймах.

Зокрема забороняється:

  • використання човнів в місцях нересту;
  • промислове рибальство;
  • підводне полювання;
  • змагання зі спортивної риболовлі;
  • днопоглиблювальні, вибухові роботи;
  • видобуток будматеріалів.

 

Однак заборона не розповсюджується на аматорський вилов риби до 3 кілограм на одну людину однією вудкою з одним гачком і спінінгом з берега, виключно в дозволених для вилову риби місцях.


Туризм

 

З 1 квітня Кіпр відкриває свої кордони для українців. Для поїздки на Кіпр треба буде здати ПЛР-тест перед вильотом і після прибуття. 

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень