ON-LINE

Що і чому не можна робити в церковні свята

п'ятниця, 22 березня 2019
У давнину в церковні свята і у неділю заборонялося виконувати будь-яку повсякденну роботу по дому

Вважалося, що всі святкові дні потрібно було присвячувати виключно служінню Богу. У цей день закривалися базари і лазні, щоб люди після обов’язкового відвідування церковної служби просто відпочивали – адже працювати в ці дні вважалося великим гріхом.

Ця традиція частково дійшла і до нашого часу. 

Що ж саме заборонено робити в церковні свята?

Часто люди старшого віку кажуть, що прибирати в домі по неділях або в церковні свята не можна. Але служителі церкви запевняють, що немає гріха в тому, щоб, прийшовши із церкви, прибратися в будинку.

Однак краще все ж прибрати в домі до православного свята або неділі.

Також кажуть, що не можна прати у церковні свята. Раніше ця робота вимагала багато часу і займала цілий день. Отже, жінкам не було коли молитися.

Але на сучасну людину ця заборона більше не поширюється.

З появою пральної машини людині вже не потрібно прикладати зусиль, щоб речі були чистими – за нас працюють високі технології.

Не лаятися – це одна з найголовніших заборон в церковні свята. Та й у звичайні будні дні лайка і лихослів’я, за заповідями Божими, є великим гріхом.

Нерідко забороняють жінкам в святкові дні займатися рукоділлям. А все тому, що голки і спиці асоціюють з цвяхами, якими був прибитий до хреста Спаситель.

Але ці домисли розглядаються церквою як марновірство, тому священнослужителі не забороняють займатися рукоділлям в свята, якщо до цього ви встигли відвідати церкву і помолитися Богу.

Чи варто братися за роботу в православні свята, вирішувати, звичайно ж, вам. Пам’ятайте про те, що робота – не гріх, якщо ви почали цей день з відвідин Служби і з молитви.

За матеріалами Інтернет-видань

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено паспорт на прізвище Бережняк

    На вул. Григорія Сковороди знайдено паспорт на прізвище Бережняк Роман.
  • Втрачено барсетку з документами

    Втрачено барсетку з документами на ім'я Скорик Руслан. За винагороду.
  • Загублено посвідчення водія на прізвище Бакай

    У Рівному було загублено посвідчення водія на прізвище Бакай Юрій. Прохання повернути за...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного