Що таке синдром «святкового серця» і як запобігти такому стану
Йдеться про збої у ритмі роботи серця
Під час тривалих різдвяно-новорічних свят люди можуть зіштовхнутися з синдромом «святкового серця». Саме за таким станом слід розуміти аритмії, збої у роботі серця.
Кардіологи запевняють, що причиною розвитку аритмії у свята стає вживання алкоголю. Причому вистачить і невеликої кількості — чарка горілки, кухоль пивка чи келих вина. Це якраз мінімальна доза, яку людина бере на свято. Декому зовсім не обов’язково напиватися, вистачить і кількох ковтків.
Серце працює ритмічно, з'являється імпульс у синусовому вузлі, далі він поширюється по всьому серцю, воно скорочується та викидає кров. Коли ж ми вживаємо алкоголь, з'являється стимуляція вогнищ в серці, воно починає битися прискорено. Крім того, через алкоголь ми починаємо втрачати електроліти на фоні зневоднення, що теж збільшує ризик розвитку аритмії, - пояснює лікар.
Лікарям добре відомий факт - на свята у приймальню лікарень звертаються пацієнти з миготливою аритмією. Найчастіше вона виникає через інтоксикацію через вживання алкоголю. Бувають і складніші випадки з летальними наслідками.
При аритмії кров майже не викидається, тому з'являється слабкість у ногах, запаморочення, людині хочеться сісти. А ще є й інший ризик - кров починає застоюватися, і може з'явитися тромб, який може відірватися будь-якої миті.
Якщо стан зміненого серцебиття не минає за кілька хвилин, потрібно викликати швидку допомогу.
Тим, хто вже мав напади після застілля, алкоголь вживати категорично не можна, щоб не спровокувати його знову, — резюмували лікарі.
Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем - звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням!
Радіо Трек: НОВИНИ