Що не можна робити із віником 25 вересня, щоб не притягнути бідність: народні прикмети

25 вересня за новим церковним календарем згадують преподобну Єфросинію Олександрійську

25 вересня випікали пиріжки з капустою і перед тим, як відправити їх у піч, обов’язково просили благополуччя на наступну зиму.

Перший пиріжок треба було закопати ще теплим на грядці, де росла капуста. Вважали, що це сприятиме врожаю.

У цей день починається консервація і засолювання капусти. Вся родина брала участь в цьому процесі. Вважали, що раніше цього робити не можна — капуста прокисне.

Що не можна робити 25 вересня

Заборонено 25 вересня голосно співати і просто кричати, особливо в лісі або поруч з водоймою. Лісовик або водяний, почувши такі звуки, забере з собою людину — щоб їх розважала. У це вірили в народі.

Не можна в цей день довго дивитись в дзеркало — красу проглядиш. Якщо ж 25 вересня розбити дзеркало, то у жодному разі не можна викидати уламки. Потрібно зібрати всі частинки дзеркала і закопати їх під молодим деревцем.

Не можна сьогодні підвищувати голос на дитину або літню людину. Наші предки вважали так: за скривджених в цей день можуть «заступитися» темні сили. Хорошого чекати від такого заступництва точно не варто.

Краще не викидати нічого зайвого 25 вересня. У цей день разом зі сміттям можна позбутися достатку. З цієї ж причини заборонено в цей день влаштовувати генеральне прибирання.

Ганчірками та мітлами 25 вересня виженеш з дому удачу та багатство, говорили прапрадіди. Тому у цей день ніколи не брали до рук віник.

Народні прикмети на 25 вересня

  • Гарна погода 25 вересня – такою вона буде ще протягом трьох тижнів
  • Березове листя ще не опало – прикмета, що сніг випаде нескоро
  • Віє вітер південний 25 вересня  – зима буде теплою, західний – сніжною, північний – холодною.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Алексєєва Вікторія

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень