Шахраї атакують в інтернеті: як не потрапити в мережі сайтів-двійників (ПОРАДИ)

Будьте пильними

Фото із сайту Pexels
Фото із сайту Pexels

У період літніх відпусток в Україні активізувалися інтернет-шахраї. Полюють вони здебільшого на тих, хто шукає вигідні умови для відпочинку.

В інтернеті можна знайти безліч сайтів, які пропонують послуги з бронювання житла чи купівлі квитків на міжміський транспорт. Багато таких сайтів відомі й люди зазвичай їм довіряють. Тому аферисти створюють аналогічні сайти, які дуже важко відрізнити від оригіналу. Саме сайти-двійники шахраї й використовують для крадіжки коштів.

Як виглядає схема шахраїв?

  • В адресному рядку можуть відрізнятися деякі букви, цифри або знаки.
  • Сайт був створений недавно і внизу немає інформації щодо років роботи порталу.  
  • Наповненість сайту – на свіжих зазвичай інформації дуже мало.
  • Другий варіант – шахраї реєструють нереальне місце проживання: готель, база відпочинку, апартаменти на реальному сайті з пошуку оренди житла, а ось при переході та оплаті бронювання користувачі потрапляють на сайт-двійник.

Клієнт вводить дані своєї банківської карти на сайті шахраїв, і всі кошти йдуть злочинцям. В такій ситуації реальний сайт про оренду не несе відповідальності за крадіжку коштів.

 

Це вид шахрайства зараз дуже поширений і шахраї навчилися створювати фішингові сайти не тільки з житлом для оренди, але і з продажу авіаквитків, оренди автомобілів, продажу квитків на автобуси.

Як не потрапити на вудку шахраїв?

  • Життя фейкових сайтів дуже коротке – від декількох годин до декількох днів. Ретельно перевіряйте дати створення сайту, перш ніж вводити свої особисті дані. Подивіться ще якісь сторінки сайту, щоб переконатися, що там є архів.
  • Завжди перевіряйте наявність сторінок в соціальних мережах – зараз в інтернет-ресурсів, які надають послуги, є власні сторінки майже на всіх доступних платформах.
  • Якщо інформації дуже мало, немає контактів для зв'язку, немає прив'язаних акаунтів в соцмережах – це повинно викликати підозру.

Джерело: РБК-Україна

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень