Чому селам навколо Рівного варто погодитися на об’єднання, розповів міністр Зубко
Проект «Велике Рівне» передбачає збільшення території обласного центру приблизно уп'ятеро
Селам і громадам, що розташовані навколо Рівного, варто погодитися на об’єднання, адже населення ОТГ має більше можливостей.
У цьому запевнив Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час брифінгу для журналістів у Рівному. За його словами, навколишні села обмежують обласні центри, внаслідок чого у містах ущільнюється забудова. А об’єднання територій – це розвиток, говорить Геннадій Зубко:
- Українець, який сьогодні проживає в об’єднаній громаді, має більше можливостей доступу до влади, до інфраструктури, до складання стратегії розвитку, до планування фінансів разом із головою об’єднаної громади і депутатами.
З одного боку ми рухаємося до того, щоби якість послуг у сільській території зробити на рівні міста. Але з іншого боку, у Європейському Союзі практично стерті межі між сільським і міським життям. У цьому напрямку ми будемо рухатися, і місто Рівне також. Я у цьому переконаний.
Першим і поки єдиним прикладом об’єднання обласного центру є Житомир. Приєднавши село Вереси населення зросло на 3,5 тисячі, а от площа збільшилася на половину.
Додамо, що впродовж поточного року громади на місцях мають добровільно затвердити плани створення ОТГ, а з 2020 року у процес втрутиться уряд. Адже процес об'єднання планують завершити до місцевих виборів, які відбудуться восени 2020 року,
За задумом із 16 районів Рівненщини у процесі об’єднання має залишитися три: Рівненський, Сарненський та Дубенський.
Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ