СБУ назвала шкідливі для України Telegram-канали

І викрила людей, які їх вели

Служба безпеки України 1 лютого на своєму сайті оприлюднила список Telegram-каналів, які вважає такими, що дестабілізують ситуацію в країні.

За інформацією СБУ, їх адміністрували жителі Харкова й Одеси, які діяли за завданням Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії й перебувають на території підконтрольної Росії Придністровської Молдовської Республіки в Тирасполі.

За даними СБУ, агенти ФСБ адміністрували такі всеукраїнські й регіональні Telegram-канали:

 • «Легитимный»;
 • «Резидент»;
 • «Картель»;
 • «Сплетница»;
 • «Чорний квартал»;
 • «Политический расклад»;
 • «Нетипичное Запорожье»;
 • «Тремпель Харьков»;
 • «Одесский фраер»;
 • «Днепр live»;
 • «Николаев live»;
 • «Херсон live».

 

Служба безпеки України ідентифікувала 50 замовників, які переказували кошти за публікацію матеріалів. За висновками лінгвістично-психологічної експертизи,

матеріали, які поширювали у Telegram-каналах, мали створювати панічні настрої, загострювати і дестабілізувати суспільно-політичну та соціально-економічну ситуацію. Головним завданням була дискредитація органів державної влади, вплив на державну політику, штучне створення соціальної напруги та протестних настроїв серед громадян.

Спецслужби Росії дозволили учасникам мережі самостійно організувати механізм монетизації. Як стверджує СБУ, транзакції проводили через мережу спільників, які відкрили рахунки в українських банках для отримання «гонорарів» за публікацію замовних матеріалів. Потім виконавці конвертували гроші у валюту і переводили у невизнану «ПМР», Молдову чи Росію.

Вартість розміщення публікацій становить від кількох сотень у регіональних і до 25-30 тисяч гривень - на всеукраїнських каналах.

СБУ також затримала у Києві громадянку України, одну з головних фігуранток провадження. Їй та ще одній учасниці агентурної мережі повідомлено про підозру у вчиненні державної зради.

Оперативники отримали матеріали, які можуть свідчити про причетність затриманої громадянки до збирання інформації в інтересах спецслужб РФ. У неї вилучено електронний носій з персональними даними великої кількості співробітників правоохоронних органів, який був з нею під час відпочинку в Домініканській республіці. СБУ неодноразово отримувала дані щодо використання цього регіону для конспіративних зустрічей спецслужби РФ з агентурним апаратом.

Заочну підозру за держзраду оголошено керівнику мережі, який переховується від слідства за кордоном.

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень