Сарненська мама в Азії. Неймовірна історія моделі, яка завершилась хепіендом (ФОТО)

Чим приваблює сучасна Південна Корея та як бути мамою на іншому кінці континенту

Анна Янощук із Сарн поїхала в Корею п’ять років тому. Із них вже чотири провела у щасливому шлюбі та два з половиною - у статусі мами. Чим приваблює сучасна Південна Корея та як бути мамою на іншому кінці континенту - Анна Лі розповідає Сарни News.City.

Як ви потрапили в Південну Корею?

- Це була моя мрія. Випадково побачила на одному сайті рекомендації серіалу. І почала дивитися. Виявилось, це була корейська драма. І потім усе почалось. Спочатку просто шукала в інтернеті, як можна туди потрапити, скільки потрібно коштів і таке інше, але нічого не знайшла. Потім з’ясувалось що моя знайома поїхала туди працювати як модель. Я одразу їй написала і приїхала також. 

Чим найбільше дивує вас ця країна?

- Як тільки приїхала, дивувало і навіть шокувало майже все. Різниця просто неймовірна. Розповім на прикладах.

• Рівень життя. Звісно ж, є різні ситуації, але здебільшого в Кореї все роблять для людей. Тут немає ні смітинки на вулицях, дуже багато парків, дитячих майданчиків, тренажерів на вулицях. Майже в кожній будівлі і на вулицях безкоштовні туалети з усіма зручностями. На кожному кроці магазини 24/7 і багато маркетів.

 

• Стиль. Тут ніхто не думає, хто що скаже про твій одяг. При цьому одягаються дуже стильно і гарно. Але такий стиль підійде не кожній людині європейської зовнішності.

 

• Їжа. Гострий перець майже в усіх стравах, а ще сирі морепродукти, яких їдять живими.

 

• Люди в Кореї дуже добрі. За весь час я жодного разу ні з ким не конфліктувала. Всі дуже стримані. Навіть якщо чимось не задоволені, ніколи не скажуть.

Але є один мінус, який помітила:

чим людина старше, тим більше собі дозволяє і може бути дуже некоректною по відношенню до молоді.

А у відповідь нічого не скажеш. Бо така культура.

Коли ви були маленькою, фантазували про одруження? Коли хотіли стати мамою?

- Не знаю чому, але я завжди знала, що мій чоловік 100% буде не українець. І я не маю цьому якогось логічного пояснення. Народити дитину хотіла в 23-24 роки. Так і вийшло.

Чим відрізняються традиції виховання дітей в Україні та Кореї?

- Всі люди різні. Кожен виховує так, як найкраще для дітей. У Кореї більшість мамусь працюють, тому в садочок віддають малечу з 6 місяців. Діти тут швидко стають самостійними, інтенсивніше розвиваються розумово. З ними займаються професіонали.

В Кореї немає такого, щоб дитині щось забороняли чи сварили, тим паче били.

Дитина тут "цар і бог" - дозволено все.

У своїх постах ви писали, що освіта в Кореї дуже відрізняється від інших країн. Розкажіть про це детальніше. 

- Відрізняється однозначно. Дитячі садки в Південній Кореї діляться на три види: ясла, дитячий садок середнього рівня та старші групи.

З двох років малюків вчать читати та писати.

У цьому ж віці діти освоюють ази математики і музики. Обов’язковими є також вивчення іноземних мов, уроки на природі, рухливі ігри.

Окремо працюють і з батьками дітей.

На регулярних зустрічах обговорюють поведінку малюків, їхні успіхи. 

Навчальний рік у південнокорейських школах починається не 1 вересня, а 1 березня, а в цілому діти проводять у навчальних закладах близько 15 годин у день. Успіхи учнів оцінюють у вигляді балів, але лише в кінці семестру. А от домашніх завдань майже не задають.

У молодших класах в основному вивчають корейську мову, математику, музику, малювання і природничі науки. З 12 років діти переходять у середню школу, де вимоги і навантаження значно вищі. Учні проводять за партою близько 14 годин і повертаються додому ввечері. 

Щоб отримати повну середню освіту в Південній Кореї, потрібно йти в старшу школу. Навчатися 3 роки. Програма спрямована на підготовку до вступу до ВНЗ. Система вищої освіти тут схожа до української.

В Україні жартують, що відразу після народження дитини треба ставати в чергу в дитсадок. А як з цим у Кореї? 

- Ні, такого точно немає. Садочки тут також на кожному кроці.

У квартирному комплексі (11 висоток апартаментів), де ми проживаємо, чотири дитсадки. Один - це окрема будівля, куди ходять до 40 чоловік і працює до 9 вихователів. І ще три - на перших поверхах апартаментів (до 20 діток і до 6 вихователів).

Крім того, в кожній фірмі, компанії також є садочки для діток, батьки яких працюють в цих офісах.

Як обирали імена своїм дітям?

- Ім'я для донечки вибрала аж на третій день після пологів. Шукала різні варіанти  на всіляких корейських сайтах. Хотілося не просто ім'я, а щоб зі значенням і добре запам'ятовувалось.

І знайшла Юмі - "джерело краси". Українське ім'я - Маріанна або Юліанна (все ніяк не можу визначитися).

Сюрпризом для нас стала раптова друга вагітність. Юмі на той час було 9 місяців. Відчували з чоловіком, що буде хлопчик.

Ім'я теж відразу ж вибрали - Юмін.

Воно значення не має, але з голови ніяк не могла викинути, тому і назвали так. А українське ім'я Петька, як у дідуся. З народження міміка малюка дуже нагадувала його.

У вас хлопчик і дівчинка: наскільки сильно вони відрізняються? Як знаходите підхід до них?

- Вони ж мої дітки - рівні й однакові для мами. Зараз, думаю, достатньо любити  і приділяти їм увагу. А коли підростуть, потрібний індивідуальний підхід до дівчинки та хлопчика. 

Ваші діти білінгви? Якою мовою спілкуєтесь з ними?

- Я з ними говорю і корейською, і українською, і російською. Але вони розуміють те, що їм розповідають. Юмі щодня балакає по відеочату з бабусею і розуміє все.

Як швидко ви навчились готувати страви корейської кухні?

- Чоловік все життя працює шеф-кухарем, тому перший час готував лише він. А я здебільшого спостерігала. Зараз готую для діток негостру їжу. Продукти підбираю більшість звичні для українського раціону. Є деякі страви корейської кухні, які я готую, просто повторяючи з ютубу або телебачення.

Чи є якісь екзотичні, традиційні чи національні корейські страви, які вам не смакують? 

 - Так. Якщо поїхати до моря, знайдете дуже багато незвичних морепродуктів.

• Саннакджі. Це шматочки живого восьминога, який рухається. Їдять його під соджу (рисова горілка з гострим соусом).

 

• Гебуль. Живий морський черв'як, делікатес. Я так і не наважилася його спробувати.  

 

• Хонно. Квашена риба скат. В Кореї вважають це справжнім делікатесом, але їсти можуть не всі. Ската маринують декілька днів у бочках, але оскільки в його м'ясі майже 2% сечі, то починається процес бродіння. На смак ніби риба з аміаком. Але кажуть, що корисно. Я ще не коштувала.

 

• Пондегі. Відварені личинки шовкопряда. На вигляд, як таргани. Не викликає бажання їсти, але на смак солоденькі. Їх подають як закуску майже в усіх кафе.

Чи святкують корейці День матері? І які свята відзначаєте сім’єю?

- Як такого Дня матері немає, є день батьків. Крім того, відзначають День захисту дітей - державне свято і вихідний у Кореї. Тому всі святкують з рідними. Чхусок - дослівно "Осінній вечір". Великий фестиваль урожаю та триденне свято в Північній та Південній Кореї. Збирається вся родина і відпочивають. Також сімейне свято - Корейський Новий рік (той же Китайський). Це перший день корейського місячного календаря та одне із найважливіших традиційних свят.

Виховання та турбота про дітей у Кореї - це завдання матері? Як розподіляють обов’язки в сім’ї?

- Це не 100% обов'язок жінки. Часто можна зустріти батька в лікарні з дитиною або десь на прогулянці. У Південній Кореї законодавство передбачає оплачувану декретну відпустку по догляду за дитиною і для тат. Нині все більше чоловіків йдуть у декрет і не соромляться цього. У нас в сім'ї мама -  берегиня тепла та затишку в домі. А тато - наша опора і захист.

В Україні дуже популярна корейська косметика. Чи використовують її в Кореї?

- Звичайно. Немає жодної жінки, яка б не користувалася корейською косметикою. Дуже багато компаній і брендів. Можна знайти будь-що: від бюджетної якісної до люксової дорогої косметики. Стільки скільки тут, її немає ніде. 

А як щодо соціальної допомоги матусям в Кореї?

- Коли я була вагітна, то держава нараховувала приблизно 500$ на обстеження і пологи. Після народження також виплачують кошти на дитину. Садочок теж оплачує держава.

З 2020 року декретну відпустку можна брати одночасно двом батькам.

 

При цьому протягом перших трьох місяців вони отримують 100% від своєї зарплати.

Декрет можна продовжувати до трьох років. Крім того, продовжився час роботи дитячих садків.  Якщо раніше вони працювали з 9 до 16 години, то з другої половини 2020 року можна буде залишати дитину до 19:30.

Чи багато в корейських мам вільного часу?

- Все залежить від того, працює мама чи ні. Якщо так, то часу немає ні на що.

Але корейські жінки не відмовляють собі у відпочинку.

Тим паче якщо дітки вже дорослі. Після того, як моя малеча пішли в садочок, мама має багато вільного часу. І проводжу я його з користю для себе. Ходжу у сауну (в Кореї вони, до речі, не такі, як у нас), відвідую спортзал, маю час щось почитати, прибрати у домі і приготувати спокійно їсти.

Чи допомагають у вихованні дітей батьки чоловіка?

- Ні. Вони далеко живуть. Інколи приїжджають побачити діток.

А вам бракує вашої мами за кордоном?

- Найбільше, чого б мені хотілося - бути біля мами, яка завжди підтримає і допоможе. Коли я народжувала другу дитину, то мама приїхала на 3 місяці, щоб допомогти. І це було дуже класно. 

В майбутньому я планую частенько бувати у нас вдома в Україні. Щоб дітки знали, звідки їхня мама родом.

Фото з архіву Анни Лі

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4 

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ліна Захарова

Ліна Захарова

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень