Розповіли, кого зараз забирають на фронт в першу чергу

І що таке ці загадкові «хвилі мобілізації»

Фото ілюстративне, з мережі
Фото ілюстративне, з мережі

У громадян все ще виникають питання щодо мобілізації.

Проблема в тому, що багато законів та підзаконних актів, які повинні все це регулювати, вже давно застаріли.

Адвокатесса Віолетта Монастирська заявила, що черговість призову на військову службу залежить від навичок та кваліфікації громадян, а також від того, скільки військових потрібно тій чи іншій військовій частині.

Для комплектування військових частин обов’язковою вимогою є наявність досвіду проходження військової служби або навчальних зборів за відповідною військово-обліковою спеціальністю, але основна перевага надається резервістам та учасникам бойових дій, у т.ч, бойових дій на Донбасі.

 

Що таке «хвиля мобілізації»?

Адвокатесса Катерина Аніщенко розповіла, що в законодавстві немає поняття «хвилі мобілізації» – його немає ні в указі Президента України №69/2022 «Про загальну мобілізацію», ні в Законі України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», ні в Законі України «Про військовий обов’язок та військову службу».

У цих законах йдеться про те, що захист Вітчизни є конституційним обов’язком кожного громадянина, і це справа всього народу. Кожен громадянин України зобов’язаний у разі військової загрози стати на захист рідної країни.

Отже, хоч перевага і надається особам із бойовим досвідом, це не означає, що без досвіду не мобілізуватимуть, заявила Аніщенко.

Джерело: Перший Блогпост

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Дума Марія

Дума Марія

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень