Родючість ґрунту збільшиться у 2 рази: просто розсипте це на городі замість гною
Результат вас приємно здивує!
Хоча гній і добрива з нього вважаються незамінним помічником городників, вони мають як плюси, так і мінуси. До позитивних моментів можна віднести підвищення родючості землі. Але мало хто знає, як впливає гній на кислотність ґрунту.
Вся річ у тім, що у свіжому гної міститься досить багато азоту, але при цьому зовсім немає кальцію.
Як наслідок - кислотність ґрунту тільки підвищується. Це, своєю чергою, призводить до в'янення рослин і втрати врожаю.
Тож гній - не той засіб, чим удобрити ґрунт, якщо він кислий.
Чим можна швидко розкислити ґрунт?
Є багато способів, як розкислити ґрунт народними засобами. З органічних матеріалів вам можуть допомогти компост або перегній. Вони не тільки знизять рівень рН, а й поліпшать якість ґрунту.
Чим розкислити ґрунт - інші засоби
Зола. На 1 квадратний метр землі вам знадобиться 200-300 грамів деревної золи. У ньому містяться кальцій і калій, а вони якраз і сприяють зниженню кислотності ґрунту.
Крейда. Гарненько роздробіть крейду (бажано в порошок) і посипте нею землю. На 1 квадратний метр у вас піде 300-400 грамів крейди.
Яєчна шкаралупа. Як відомо, це натуральне джерело кальцію. Висушіть шкаралупу і подрібніть на порошок. Після цього посипте ним ґрунт – використовуйте 200 грамів на квадратний метр. Цей спосіб працює повільно, але за регулярного застосування дає хороший результат.
Також можете використовувати розчин соди. Додайте 1 столову ложку соди у відро води й розмішайте до повного розчинення та полийте отриманим засобом землю. Однак варто зазначити, що цей спосіб, як розкислити ґрунт, підходить для малих площ і використовується, коли присутня легка закисленість.
Врожаю наступного сезону не буде: які дерева в жодному разі не можна обрізати восени?
Крім цього, часто для нейтралізації кислотності городники використовують вапняні матеріали. Це один з тих методів, що краще розкислює ґрунт і не вимагає серйозних зусиль. Розповідаємо, як розкислити ґрунт вапном.
Підготуйте гашене вапно або доломітове борошно з розрахунку 200-500 грамів на 1 квадратний метр. Рівномірно розподіліть вапно по ґрунту і перекопайте землю.
Радіо Трек: НОВИНИ