Роботодавця з Рівненщини оштрафували на 87 тис. грн за економію на зарплаті

Судова тяганина тривала три роки

Одне з підприємств Рівненщини три роки судилося з обласним управлінням Держпраці.

Історія бере свій початок ще у листопаді 2016 року. Саме тоді під час перевірки суб’єкта господарювання фахівці управління виявили, що працівникам товариства, у порушення вимог законодавства, не оплачували роботу у вихідні та святкові дні у подвійному розмірі.

Відповідно, підприємству видали припис на усунення порушень і винесли постанову про накладення штрафу у розмірі 87 000 грн - за недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці.

З постановою та приписом суб’єкт господарювання не погодився і звернувся з оскарженням до суду.

Суди першої та апеляційної інстанцій скасували постанову і припис, а відповідно - і накладений штраф.

Управління Держпраці, своєю чергою, у 2017 році звернулося до Вищого адміністративного суду України. І вже Верховний суд своєю постановою скасував рішення судів попередніх інстанцій та повернув справу на новий розгляд до Рівненського окружного адмінсуду.

5 листопада цього року суд прийняв рішення на користь управління, яким визнав постанову про накладення штрафу правомірною. Відтак, суб’єкту господарювання необхідно сплатити до держбюджету 87 тис. грн.

Ось що з цього приводу розповіла завідувачка сектору юридичного забезпечення управління Держпраці у Рівненській області Інна Кокіль:

У разі залучення до роботи у святковий чи неробочий день працівників, які одержують місячний оклад, така робота оплачується у розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад. Але лише за умови, що ця робота проводилася з перевищенням місячної норми робочого часу.

А от у разі виконання працівниками роботи у святковий чи неробочий день, однак у межах місячної норми робочого часу, інший день відпочинку не надається, оскільки це спричинить зменшення встановленої їм норми робочого часу, зауважили в управлінні Держпраці.

За інформацією управління Держпраці у Рівненській області

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Знайдено паспорт

Знайдено паспорт на прізвище Єфімчук Анастасія.    

Загублено документи на Войцеховський

Загублено документи на прізвище Войцеховський Віталій. Прохання повернути загублене за винагороду.  

Знайдено ключі

Знайдено  ключі від автомобіля «Хюндай»    

Більше оголошень