ON-LINE

Рівняни, які користуються іпотечним кредитом, можуть оформити податкову знижку

четвер, 05 березня 2020
У разі, якщо це їх основне місце проживання

ДПС у Рівненській області повідомляє, що платники податків — резиденти мають право включити до податкової знижки частину суми процентів, які фактично сплачені ними за користування іпотечним житловим кредитом, отриманому в національній або іноземній валютах.


Таке право виникає в разі, якщо коштом іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію у цьому житлі.


При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.


Крім того, рівняни мають право включити до податкової знижки суми витрат, які пов’язані зі сплатою видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, отриманого на такі цілі, та процентів за ним.


Право на включення до податкової знижки суми надається платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років починаючи з року, в якому:

 • об'єкт житлової іпотеки придбавається;
 • збудований об’єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватися як основне місце проживання.


У разі, якщо іпотечний житловий кредит має строк погашення більше ніж 10 календарних років, право на включення частини суми процентів до податкової знижки за новим іпотечним житловим кредитом виникає у платника податку після повного погашення основної суми та процентів попереднього іпотечного житлового кредиту.

Повідомляє Головне управління ДПС у Рівненській області

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

 • У районі Басового Кута загубився цуцик

  Загубився цуцик, схожий на лабрадора. В районі Басівкута, вул....
 • Знайдено посвідчення учасника бойових дій

  У Рівному знайдено посвідчення учасника бойових дій на прізвище Трачук...
 • Знайдено документи на Титарчук

  Знайдено документи на прізвище Титарчук Микола. Тому, хто загубив, прохання...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного