Рівняни, що проживають в гуртожитках, мають право приватизувати свої кімнати

Але їх у власника має викупити міська влада

Відтепер мешканці гуртожитків мають право приватизувати кімнати, в яких вони проживають не менше п’яти років. Таке рішення напередодні ухвалила Верховна Рада, його підтримали  252 нардепи.

- Рішення є законною підставою для володіння та користування жилою площею чи житловим приміщенням у гуртожитку, - йдеться в проекті Закону.

Втім, міський голова Рівного сумнівається, що закон врегулює цю проблему, адже гуртожитки, які є в статутному фонді підприємств, тобто, у приватній власності, не захочуть йти на те, щоб віддати ці житлові площі. Нагадаємо, у Рівному таких гуртожитки три: на вулиці Відінській, Княгині Ольги та Соборній. Мешканці, які там проживають, постійно зверталися до депутатів міськради з проханням надати їм дозвіл на приватизацію. Але поки прогрес є лише в одному з них, говорить міський голова Володимир Хомко:

 

 

- Те житло, яке перебуває в статутному фонді, там і далі проблема не зрушиться з місця, бо це є приватна власність і ніякий закон це не врегулює. Тут один варіант – виділити гроші з бюджету і викупити їх. Я не думаю, що на це підуть депутати. До речі, намітився прогрес на Відінській. Власник погодився на міну приміщень. Тому є схема, можливо, по Відінській зрушиться. Є варіант, як «розрулити» це питання. А по двом іншим нема зрушень.  

 

Як йдеться в проекті закону, гуртожитки, які були включені до статутних  капіталів товариств, передаються у власність територіальної громади за умови попередньої повної компенсації вартості гуртожитку,  або безоплатно, звісно, якщо на це погодиться власник гуртожитку. Якщо ж власника не влаштовує жодне з цих рішень – питання вирішуватиме суд.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень