Рівненський лікар зробив сенсаційну заяву щодо тестувань на коронавірус

Можна жити й без них, а за зекономлені кошти зробити щось справді варте?

Відомий у Рівному анестезіолог Павло Сільковський пояснив, чому тестування на коронавірус потрібне не всім.

ПЛР-тестування і верифікація коронавірусної хвороби були важливі тим, що дозволяли виявляти хворих, визначати контактних і стримувати, таким чином поширення епідемії. На початку повторне ПЛР-тестування дозволяло припиняти ізоляцію, виписувати з лікарні, виходити на роботу, пояснив лікар. 

Павло Сільковський (на фото вгорі) пояснив свою думку. Текст, що опублікований у Фейсбуці, публікуємо нижче:

 - Але уже можна стверджувати, що широке ПЛР-тестування в цьому сенсі вичерпало себе і може потроху згортатися.

Вивільнені кошти доцільніше було б скерувати на інші нагальні потреби. Залишити ПЛР можна для госпіталізацій, поїздок за кордон тощо.

1. Лікарі вже мають великий досвід роботи з хворими на ковід, тому діагностика на основі клінічних даних більш точна і значно дешевша, ніж ПЛР-тестування.

 

2. Діагноз на основі клініки встановлюється одразу, а результат ПЛР-тесту потрібно чекати довго. Зрештою, діагноз у хворого підтверджується вже тоді, коли його заразність втрачається.

 

3. Поширення хвороби досягло таких масштабів, коли прослідкувати та ізолювати контактних на основі тестування вже немає можливості.

 

4. Застарілі дані свідчили, що тільки негативний ПЛР-тест показував, що хворий уже не є заразним. Тепер же заразність можна порахувати у днях від появи симптомів і припиняти ізоляцію без ПЛР-тестування.

 

5. Реальна захворюваність і відсутність мотивації тестуватися призвели до того, що реальна і офіційна статистика відрізняються дуже сильно. Тому навіть для статистики ПЛР-тестування вже не є доцільним.

 

6. Підтверджений чи непідтверджений ковід абсолютно не впливають на тактику лікування і прогноз пацієнта.

 

За словами міністра ОЗ собівартість одного ПЛР-тестування складає 700-800 грн. За добу в Україні проводять приблизно 44000 тестів. Загалом це складає 31-35 млн грн щодоби.

 

Якщо сюди додати ІФА-тестування і тести власним коштом громадян, то сума буде значно більшою. Витрати, які на сьогодні вже не є раціональними.

Нагадаємо, результатів тестувань хворі чекають по кілька днів.

Як пояснювали чиновники – все через велику кількість підозр.

 

А от черги біля медзакладів утворюються через нестачу мобільних бригад, які повинні забирати в пацієнтів біоматеріали.

До слова, в Україні скасували адаптивний карантин. Станом на ранок, 12 листопада, виявили ще понад 11 тисяч інфікованих коронавірусом. 

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень