Рівненська ОДА дала гроші на зацифровану вишивку та фільм про унікальний мед

Та ще два проєкти

Цьогоріч на Рівненщині реалізують 4 сучасні культурні проекти. Нещодавно митці області презентували їх на конкурсній комісії. Наразі кошти на ці ініціативи вже виділені, повідомляє Рівненська ОДА.

Відповідне розпорядження про призначення грантів днями підписав голова Рівненської ОДА Віталій Коваль. 

Йдеться про 4 проєкти:  

Оцифрування зразків традиційної вишивки, пересувна сцена «Візок казок», онлайн-платформа «Рівне та рівняни у фотографіях» та створення етнографічного фільму про бортництво.

Цього року на Рівненщині будуть реалізовуватися надзвичайно цікаві та креативні ініціативи. Усі вони націлені на розвиток культури та промоцію нашого краю. На це з обласного бюджету передбачили 100 тисяч гривень. Тобто автор кожного проєкту отримає грант у розмірі 25 тисяч гривень, - зазначає заступник голови ОДА Сергій Гемберг.

Так, фінансову підтримку отримає майстриня народної творчості Юлія Гончарова. Вона оцифрує найкращі зразки традиційної вишивки Рівненщини та видати артбук «Вишивка Рівненщини: Сарненський район».

Окрім цього, майстриня створить графічні схеми вишивки та зробить до них опис елементів традиційного крою.

За її словами, наразі найавтентичніші колекції вишивок зберігаються у Сарненському історико-етнографічному музеї, обласному краєзнавчому музеї, а також в колекціях фольклорних колективів Сарненщини та Дубровиччини.

Наступний проєкт-переможець  - «Візок казок». Його ініціатором є заступник директора обласного театру ляльок Роман Микитюк.

Головна мета проєкту - виготовлення спеціального автомобільного причепу, який буде перевозитись театральним бусом, розкладатись і створювати мобільну сцену в будь-якій локації. Отже, буде можливість показувати вистави на вулицях, в парках, біля дитячих садків, шкіл тощо.

Ще одну ініціативу реалізовуватиме Олена Самсонюк. Вона створить цифрову пам'ять Рівного завдяки розробці онлайн-платформи «Рівне та рівняни у фотографіях».

Авторка проведе рекламну кампанію серед рівнян, після чого організує діяльність по оцифруванню фотографій. Окрім цього, планується розробка структури онлайн-платформи та його тематичних розділів та рубрик. Загалом в рамках проєкту опрацюють понад 2 тисяч світлин.

Також цього року планується створити етнографічний фільм «Бортництво».

Автором такого проєкту є народний митець Олексій Нагорнюк. Він планує популяризувати елементи нематеріальної культурної спадщини бортництва. Зокрема, у фільмі планують розповісти, як раніше добували мед в Україні та чи зберігся зараз цей стародавній промисел? Що таке дикий мед і чим він відрізняється від звичних нам медів?

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Влад Пєрязєв

Влад Пєрязєв

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень