Рівненська область готова до прийняття закладів профтехосвіти у комунальну власність

Згоду на це дала сесія обласної ради

Крім того, доручення Кабміну, видане напередодні, яким постановлено, що до 6 квітня обласні адміністрації мають скласти перелік майна ПТУ, управління Рівненської області вже виконало і відповідні документи скеровані до Міністерства освіти.

Але, хто ж буде власником майна училищ після їх роздержавлення, від чого залежатиме, в тому числі, джерело їх фінансування, поки не визначено. Варіантів декілька – або міста обласного підпорядкування, або це обласна рада. Як виявилося, для Рівненщини прийнятний останній варіант. Адже, майже 1,5 мільйони, які надійшли з держбюджету Острога, вистачить лише на 2 місяці, говорить начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти облуправління освіти Петро Коржевський:

 

- Для нас прийнятна ситуація, щоби власником майна була Рівненська обласна рада. Практика показала, що фінансувати з міста обласного підпорядкування в нас на прикладі Острога, такої можливості не має. Тому, що доходи міста не достатні, аби утримувати заклад профтехосвіти. Ми отримали стабілізаційну  дотацію (1,4 мільйони гривень для Острога, - ред.), її вистачить для фінансування закладу на два місяці.

 

Загалом на 14 обласних закладів ПТУ держава надала Рівненщині 32 мільйона гривень. За розрахунками освітян, їх вистачить на півроку. А от можливість оптимізації ПТУ в області Петро Коржевський поки виключає, адже середня наповненість кожного з них понад півтисячі учнів. Він також прогнозує перехід училищ з держзамовлення на регіональні після вивчення ринку праці в області.

Можливі варіанти оптимізації мережі закладів ПТУ вивчатимуть впродовж двох років, додав Петро Коржевський.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Знайдено паспорт

Знайдено паспорт на прізвище Єфімчук Анастасія.    

Загублено документи на Войцеховський

Загублено документи на прізвище Войцеховський Віталій. Прохання повернути загублене за винагороду.  

Знайдено ключі

Знайдено  ключі від автомобіля «Хюндай»    

Більше оголошень