ON-LINE

Рівненщину «штормитиме» від перевірок

п'ятниця, 13 грудня 2019
Після трагедії в Одесі

Уже з понеділка Рівненщиною «прокотиться» хвиля перевірок протипожежної безпеки.

Пожежники перевірятимуть школи, дитсадки, університети, профтехучилища, гуртожитки, лікарні та медичні установи, торгово-розважальні заклади, банки, вокзали тощо.

Загалом - понад 1100 закладів масового перебування людей, розповів Радіо Трек керівник пресслужби ДСНС області Дмитро Мельник:

12 грудня надійшло до нас доручення прем’єр-міністра України про проведення позапланових перевірок цих закладів. Ми перевірки проводимо постійно – за планом, складеним на рік. Втім, зараз йдеться саме про ПОЗАПЛАНОВІ першочергові перевірки.

 

Проводитимуться перевірки за дотриманням вимог законодавства у сфері техногенної пожежної безпеки закладів, установ та організацій з масовим перебуванням людей.

Фахівці ДСНС перевірятимуть, зокрема: документацію, наявність вогнегасників і протипожежної сигналізації, чи вільні шляхи евакуації та шляхи під’їзду для спецтранспорту, наскільки досконало персонал знає свої обов’язки під час пожежі та евакуації людей і чи пройшли відповідальні за протипожежний стан об’єкта спеціальні навчання.

Конкретних термінів для проведення перевірок немає. 10 січня потрібно буде доповісти про проведення цих заходів. Там не вказано, що до цього дня потрібно завершити усі перевірки – це просто фізично неможливо, - пояснює Дмитро Мельник.

При виявленні порушень надзвичайники складають відповідний припис на усунення недоліків. Якщо ситуацію не виправляють, людину, яка відповідальна за протипожежний стан, притягують до адміністративної відповідальності.

Однак штрафні санкції - мізерні:

Ми вважаємо, що у зв’язку з подіями в Одесі, мають відбутися зміни у законодавстві щодо притягнення до відповідальності. Покарання потрібно зробити набагато суворішим, як і за порушення правил дорожнього руху.

 

Але поки що ми можемо накладати тільки штрафи, передбачені чинним законодавством, а це - від 34 до 170 грн.

Нагадаємо, що внаслідок пожежі в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу загинули 16 осіб. Студенти розповідають, що сигналів про пожежу в той день так і не пролунало – всі, хто встиг, евакуювалися самі.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено номерний знак

    Знайдено номерний знак ВК 47-47 АІ. Відтак, якщо Ви власник цього номеру,...
  • Загубилася собака

    У селі Олександрія неподалік дитячих таборів (це вулиця Свято-Преображенська) загубилася...
  • Загублено паспорт

    В районі 12 школи загублено паспорт на прізвище Цюрик Дмитро. Телефонувати за номером: ...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного