ON-LINE

Автономізація медзакладів: Рівненщина і Тернопільщина обмінялися досвідом

неділя, 29 липня 2018
Обговорили й нову систему фінансування «первинки»

Організацію надання послуг первинної медичної допомоги в ОТГ, можливі проблеми та шляхи їх вирішення обговорили представники ОТГ Рівненщини та Тернопільщини. Йдеться про автономізацію бюджетних закладів охорони здоров’я шляхом перетворення їх в комунальні некомерційні підприємства.

Нині на Рівненщині 29 з 30 закладів функціонують як КНП. Крім того, чотири комунальні некомерційні підприємства ПМСД уже уклали угоди з Національною службою здоров’я України. Так, ПМСД Зарічненського, Здолбунівського, Гощанського та Рівненського районів випробовуватимуть нову систему фінансування «первинки».

Якби не людський фактор, таких лікувальних закладів могло б бути й більше. На цьому наголосила заступник голови ОДА Світлана Богатирчук–Кривко:

Наші люди не звикли, що документи може перевіряти комп’ютер. Вважають, що якусь довідку можна донести, переписати. Тому так багато повернуто документів з НСЗУ. Це стимулює ретельно підходити до підготовки паперів. Вимоги, що ставить НСЗУ, є досить принциповими. Медикам та управлінцям треба це враховувати.

Слід додати, що завдяки програмі Світового банку обласна лікарня та районні амбулаторії області матимуть комплекти оргтехніки, а згодом й автомобілі.

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Втрачено чорний рюкзак

    Рюкзак чорного кольору з документами на ім'я Музичук Роман Миколайович втратили у районі...
  • Знайдено посвідчення водія

    Знайдено посвідчення водія, видане на прізвище Корецький Артем.
  • Загублено посвідчення водія

    Загублено посвідчення водія на прізвище Козлов Анатолій. Прохання повернути документ за...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного