Рівненщина – у складі «Прип'ятського Полісся»: що це і чим вигідно для області?

Біорезерват створять на території України та Білорусі

Рівненщина стане частиною українсько-білоруського транскордонного біосферного резервату «Прип'ятське Полісся», інформує сайт Рівненської ОДА.

До нього увійдуть три області – Рівненщина, Волинь і Житомирщина.

У нашому регіоні проєкт буде реалізовуватися у Зарічненському, Володимирецькому, Дубровицькому, Сарненському та Рокитнівському районах.

Робота над створенням біосферного резервату «Прип’ятське Полісся» здійснюватиметься Українським товариством охорони птахів за координації Мінекоенерго в рамках міжнародного проєкту «Полісся – дика природа без кордонів: збереження одного з найбільших у Європі природних регіонів».

Заступник директора товариства Ольга Яремченко розповіла про мету та завдання ініціативи:

- Основною метою транскордонного проєкту є підвищення природоохоронного статусу найбільшого в Європі природного регіону – Прип’ятського Полісся.

 

Адже саме тут збереглися ділянки дикої природи.

 

Також необхідно забезпечити його економічний розвиток, зберегти культурну спадщину.

Передісторія цієї ініціативи розпочалася на форумі регіонів у Житомирі, який відбувся у 2019 році.

На заході президенти України та Білорусі погодили низку заходів щодо посилення співпраці між нашими країнами, серед яких і створення спільного транскордонного біосферного резервату на Поліссі.

Під час форуму було створено робочу групу та розроблено план роботи, знайдено партнерів та фінансові ресурси. Уже з початку 2020 року розпочнеться робота безпосередньо на території, яку планується залучити до складу біосферного резервату.

- Це не заповідник чи заказник. Біорезервати створюються не лише з метою об’єднання зусиль місцевих громад задля збереження унікальної території.

 

Головне – це її розвиток у туристичному, культурному та інвестиційному плані з урахуванням природоохоронної діяльності», - підкреслив директор департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА Володимир Захарчук.

Тож, уже цього місяця у рамках проєкту планують провести круглі столи й зустрічі, де будуть визначені природні та культурні цінності майбутнього біосферного резервату, а також можливі загрози та конкретні межі біосферного резервату.

Довідка

Головна мета проєкту «Полісся – дика природа без кордонів: збереження одного з найбільших природних регіонів Європи» – створити в одному з найбільших природних районів Європи природну систему, екологічно спроможну формувати ландшафт та забезпечувати ефективну охорону біорізноманіття шляхом підвищення природоохоронного статусу проєктного регіону та забезпечення сталого збереження особливо цінних природних середовищ.

Територія проєкту: Прип'ятське Полісся у транскордонному форматі (Україна – Білорусь). Проєкт впроваджується за підтримки Франкфуртського зоологічного товариства та частково Програми вразливих ландшафтів (ELP).

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4



 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

У маршрутці занйшли документи Катерини Ільчук

У маршрутці №57 знайдено пакет документів виданих на прізвище Катерини Ільчук. Власниця може звертатися  за номером

Більше оголошень