Річниця незалежності з присмаком адмінресурсу: «УДАРу Віталія Кличка» влада на Рівненщині блокує законні заходи

Партія пояснила, як це відбувається

Незадовго до Дня незалежності представники «УДАРу» на Рівненщині зіткнулися із протидією органів влади.

Місцеві посадовці неадекватно, а інколи та в протизаконний спосіб відреагували на партійну «УДАРівську» символіку, розміщення якої абсолютно законне. Влада упереджує партійну активність починаючи від вимог змінити локації на безлюдні місця до спроби прямих заборон.

Щобільше, у Млинові чиновники напряму повідомили партії про відмову у проведенні заходу до Дня незалежності та звернулися до поліції. Такі дії виконувала обов'язків селищного голови Млинова Олександра Міщанюка «УДАР» вважає не лише абсурдними, а й незаконні.

Політсила заявляє, що «УДАР» ніколи не порушував громадський порядок, усі заходи відбувалися з дотриманням санітарних та протиепідеміологічних норм. Та від мешканців громад не було жодної скарги на партійну активність.

Партія зауважила, що про проведення акцій вони заздалегідь попередили усі міські, сільські та селищні ради, на території яких волонтери планують ставити партійну символіку – віндери.

Однак сьогодні юрвідділ Рівненської обласної організації партії «УДАР Віталія Кличка» отримав від Млинівської селищної ради повідомлення, підписане в. о. селищного голови Олександром Міщанюком.

У листі йдеться про відмову у погодженні проведення заходів «Віндер» у смт. Млинів. Мало того, до листа додали звернення Олександра Міщанюка до поліції (повідомлення Дубенського РВП ГУ НП у Рівненській області) про непогодження проведення таких заходів.

В «УДАРі» зауважили, що це не перші, сумнівні з точки зору законності, дії влади щодо партії. Нещодавно до партійної організації телефоном звернулися представники Дубенської міської ради з вимогою змінити локацію проведення заходів з метою «очистити центр міста від політики».

– Влада, очевидно, не хоче, щоб ми чули про проблеми людей, щоб ми відверто спілкувалися з мешканцями, – заявив лідер Рівненського «УДАРу» Валентин Демчук. – Та що там говорити, наших волонтерів просто намагаються цинічно вигнати зі свята, свята для всіх!.

«УДАРівці» Рівненщини зазначають: будь-яка активність партії сприймається місцевими посадовцями як ворожа конкуренція у спілкуванні з громадами. Натомість звичайні люди, за словами волонтерів партії, охоче спілкуються з представниками «УДАРу Віталія Кличка», ставлять гострі питання й отримують чесні та професійні відповіді. 

Нагадаємо, інформаційні кампанії партії «УДАР» проходять у населених пунктах Рівненщини регулярно.

 

Волонтери спілкуються з громадою, ошатні віндери прикрашають вулиці та площі міст. Кожен захід відбувається з чітким дотриманням естетичних норм та врахуванням громадської думки, без звукового супроводу.

Коментар юриста: Вимога отримати попередній дозвіл на проведення окремих політичних акцій у публічних місцях суперечить положенням ч. 1 ст. 39 Конституції України, які як норми прямої дії встановлюють необхідність лише завчасно сповістити органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування про проведення мирного зібрання, яке може мати політичний характер.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Знайдено цуценя

В районі Боярки  знайдено цуценя чорного окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.    

Знайдено хаскі

Знайдено собаку породи  хаскі з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.      

Знайдено посвідчення водія

Знайдено посвідчення водія на прізвище Ярошик Олександр.  

Більше оголошень