Репетиторів зобов’язали сплачувати податки: скільки саме і кого стосується?

Роз’яснення надали у ДПС

Як інформує Головне управління ДПС у Рівненській області, з 1 січня розпочалась кампанія декларування доходів громадян, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи.

До їхнього числа віднесені вчителі та викладачі, які торік надавали репетиторські послуги.

 

Що таке репетиторські послуги?

Це підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових та дипломних робіт тощо.

Якою є ставка оподаткування?

 

Доходи від репетиторства оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків (п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України). Також із вказаних доходів справляється військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

До слова, декларацію про майновий стан та доходи можна подати в електронному вигляді. Відтак, кожен із декларантів має право отримати у Центрі обслуговування платників за місцем свого проживання безоплатну консультацію щодо порядку заповнення декларації та допомогу в її заповненні.

Терміни декларування та сплати

Задекларувати доходи, отримані 2022 року, необхідно до 1 травня 2023 року.

Суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначену у річній податковій декларації, репетитори мають сплатити до 1 серпня 2023 року.

Кого стосується?

Якщо викладач, який надає послуги репетиторства, НЕ Є ФІЗИЧНОЮ ОСОБОЮ-ПІДПРИЄМЦЕМ, він зобов’язаний подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня 2023 року за місцем податкової адреси (реєстрації) чи онлайн з використанням електронного підпису.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень