Реформа сфери зайнятості: безробітних в Україні залишать без допомоги

Якщо не захочуть працювати на «суспільно-корисних» роботах

Громадянин України, що зареєструється в центрі зайнятості, буде отримувати допомогу, передбачену Законом - але протягом місяця.

В цей час йому пропонуватимуть вакансії, що відповідають його вмінням, навичкам та кваліфікації.

Але якщо відповідних пропозицій не буде - центр зайнятості запропонує безробітному приєднатися до суспільно корисних робіт. Якщо той відмовиться від такої роботи, його позбавлять державної матеріальної допомоги.

Відмова від суспільно корисних робіт під час воєнного стану розцінюватиметься як «небажання сприяти власному працевлаштуванню», йдеться у Постанові Кабміну про організацію суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.

Уряд запускає реформу усієї сфери зайнятості.

- В умовах повномасштабної війни нам потрібно мобілізувати всі можливі ресурси для перемоги над російськими окупантами, - повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

В кожному конкретному регіоні тип зайнятості визначатиме місцева влада.

За словами прем'єра, таким чином фактично усувається можливість, коли люди могли б отримувати гроші від держави та відмовлятися від запропонованої роботи.

- В умовах воєнного часу держава не має для цього ресурсів. Усі мають або воювати та захищати Батьківщину, або працювати на перемогу і для фронту, - сказав глава уряду.

У той же час, залучати до суспільно корисних робіт планують лише придатних за станом здоров'я осіб. Якщо ж людина придатна для роботи, їй запропонують:

  • ремонтно-відновлювальні роботи, які виконуються на об'єктах забезпечення життєдіяльності;
  • розбір завалів, розчищення залізничних колій та автомобільних доріг;
  • будівництво захисних споруд цивільного захисту, створення найпростіших укриттів, протизсувних, протипаводкових, протиселевих, протилавинних, протиерозійних та інших інженерних споруд спеціального призначення;
  • ремонт та будівництво житлових приміщень;
  • роботи з підтримки готовності захисних споруд цивільного захисту для використання за призначенням та їх експлуатації, пристосування існуючих наземних або підземних приміщень під найпростіші укриття;
  • вантажно-розвантажувальні роботи, що виконуються на залізницях, в портах тощо;
  • сільськогосподарські роботи (весняно-польові роботи, збирання врожаю, сінокошіння);
  • надання допомоги населенню, насамперед особам з інвалідністю, дітям, літнім громадянам, хворим та іншим особам, які не мають змоги самостійно протидіяти несприятливим факторам техногенного, природного та військового характеру;
  • організація забезпечення життєдіяльності громадян, які постраждали внаслідок бойових дій;
  • роботи із забезпечення сталого функціонування об'єктів підвищеної безпеки у разі надзвичайних ситуацій;
  • роботи, пов'язані з підтриманням громадського порядку;
  • упорядкування, відновлення та благоустрій прибережних смуг, природних джерел та водосховищ, русел річок, зміцнення дамб, мостових споруд;
  • заготівля дров для опалювального сезону;
  • ліквідація стихійних звалищ та облаштування полігонів твердих побутових відходів.

Але якщо відмовитись від суспільно-корисних робіт, дія реєстрації особи як безробітньої припиняється - від дня відмови.

Згідно з законодавством, у мирний час допомогу виплачують не бульше ніж 360 календарних днів (у передпенсійному віці – не більше 720) протягом двох років від дня її призначення. Але під час карантину (який у зв'язку з пандемією коронавірусу продовжено до 31 серпня 2022 року) це максимум 270 календарних днів.

Статус безробітного та відповідна допомога надаються з першого дня від реєстрації у центрі зайнятості.

За даними Міжнародної Організації Праці (МОП), через війну країна втратила більше 5 млн робочих місць. 

Джерело: Соцпортал

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному втрачено сумку з дитячими речами

Втрачено чорну сумку - шопер з малюнком палаючий кремль в районі Автовокзалу, садок 56. В сумці були дитячий рюкзак та дитяча сумочка з іграшковим птахом папугою. 

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

Більше оголошень