Проводи-2023: коли треба йти на цвинтар і чого там робити НЕ можна

Пояснюють народні прикмети

За тиждень після святкування Великодня українці відзначають Гробки. Також ці дні відомі як Радониця або Проводи. У цей час заведено відвідувати могили померлих близьких, наводити на них лад, залишати померлим своєрідні подарунки.

Відзначати поминальні дні зазвичай починають у другий вівторок після Великодня, а це свято у 2023 році випало на 16 квітня. Таким чином, поминальними є дати, починаючи з 25 квітня. Однак, у різних регіонах головний день може відрізнятись. 

Коли прибирати могили

Наводити лад на могилі можна починати ще у батьківські суботи Великого посту. Також це можна зробити протягом Страсного тижня. На сам Великдень та у світлу седмицю – тиждень після нього – цвинтар відвідувати не варто. Але це правило можна порушити, якщо на те є вагомі причини.

Коли відвідувати кладовище

Церква не радить провідувати могили близьких тільки у сам Великдень. Також існують певні дати, коли бувати на місцях поховань рекомендується, – це так звані батьківські суботи, Проводи, день народження чи день смерті померлого.

Якщо хочеться побувати на могилі поза цими датами, то церква радить обирати для візиту суботу – вона вважається поминальним днем. Але можна і в будь-який інший момент.

Найкращим часом для походу на цвинтар вважається перша половина дня. У темний час доби краще на могилах не бувати. Ніч вважається часом мертвих, тому такий візит, за народними повір’ями, може потривожити й навіть розгнівати покійного.

Чого не можна робити під час відвідин кладовища у Проводи

Насамперед біля поховань недоречні веселощі, сміх та гучне спілкування. Скорбота вимагає тиші та стриманості.

Церква категорично не рекомендує влаштовувати на могилах поминальні трапези. Такі обіди можна влаштовувати вдома, а біля хреста чи пам’ятника краще помолитись за упокій душі померлого, поговорити з нею чи згадати щось приємне із минулого.

Частування для покійного теж краще не приносити. Якщо хочеться «пригостити» душу померлого паскою чи крашанкою, краще віддати їх нужденним.

Не варто нести на могилу штучні квіти. Вони виглядають занадто яскраво, а з часом вигорають і втрачають вигляд. Також пластик є шкідливим для довкілля.

Полишаючи цвинтар, не рекомендується озиратись. Таким чином можна підхопити душу померлого і принести її додому.

Вважається також, що могили не варто відвідувати вагітним жінкам, немовлятам і дітям до семи років. В народі подейкують, що покійники можуть забрати душу дитини в такому разі.

Що можна приносити на цвинтар

Насамперед на могилу варто приносити живі квіти або сухоцвіт. На великодні Проводи добре підійдуть освячені гілочки верби.

Запалена лампадка, як символ пам’яті, теж доречне підношення. Як варіант можна принести церковні свічки з чорною стрічкою.

Джерело: OBOZREVATEL

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Анна Карпець

Відкрити плей-лист

У Рівному втрачено сумку з дитячими речами

Втрачено чорну сумку - шопер з малюнком палаючий кремль в районі Автовокзалу, садок 56. В сумці були дитячий рюкзак та дитяча сумочка з іграшковим птахом папугою. 

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

Більше оголошень