Пропускають мало не щодня: на що скаржаться мами українських школярів та дошкільнят через війну
Відвідувати навчальні заклади мають змогу лише чверть українських учнів
Повномасштабна війна рф, розв’язана проти України, суттєво обмежила право наших дітей на повноцінне навчання.
Лише 26% мають змогу постійно відвідувати навчальні та виховні заклади.
Про це свідчать результати опитування Проблеми українських дітей під час війни, проведеного Соціологічною групою Рейтинг 27 січня – 1 лютого серед матерів дітей віком від 3 до 17 років на замовлення проєкту Дій для дітей України (Ukraine Children’s Action Project).
За його даними, наразі 42% дітей навчаються у школах/садочках онлайн і 29% – за змішаною формою, ще 3% – на домашній формі навчання.
При цьому дистанційна форма навчання найбільш поширена у прифронтових регіонах, онлайн та змішана – на деокупованих територіях та в центрі.
Навчання на смартфоні
Основним пристроєм, який найчастіше використовують діти для навчання онлайн, є смартфон. Також часто використовують ноутбук, значно рідше – планшет чи стаціонарний комп’ютер.
При цьому майже 40% тих, чиї діти користуються смартфоном як основним пристроєм для навчання онлайн, говорять про те, що цього бракує для повноцінного навчання.
У західних областях майже половина дітей (47%) навчаються офлайн, 40% – за змішаною формою, і лише 10% – постійно онлайн.
Більша частина опитаних матерів дітей, які навчаються в школах/садочках, зазначили, що оголошення повітряної тривоги, відключення електроенергії або відсутність інтернету були причинами пропусків занять їхніми дітьми майже щодня, або ж кілька днів на тиждень, – кажуть аналітики Рейтингу.
Також вони наголошують, що кожна мама скаржилася на значне погіршення успішності та зниження якості навчального процесу.
Радіо Трек: НОВИНИ