Прізвища які вказують на професії, що вже зникли: звідки з'явилися Мірошниченки та Драчі
Ці прізвища вказують на професії, що вже зникли
Серед українських прізвищ є такі, походження яких не можна одразу і визначити. Історія їхнього походження невідома, тому що вони походять від назв професій, яких вже давно не існує.
Про таємницю таких прізвищ розповідають фахівці Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.
- Серед них, наприклад, прізвище Бердник, звідки воно виникло, як його походження? Виявляється бердниками називали майстрів, що робили берда для ткацького верстата. Звідси й походить прізвище – Бердник.
- Предки носіїв прізвища Проскурник випікали проскури. Це літургійний хліб, який використовується під час православного богослужіння Літургії для Євхаристії, та для поминання під час проскомидії живих та померлих.
- У власників прізвища Скоромохи предки, скоріш за все були тими «веселими людьми» в обов'язки яких входило розважати народ співом, дотепами, музикою, танцями, драматичними сценками, акробатикою, дресований тваринами, інше.
- Предки носіїв прізвища Буртал, що перекладається з польської як «ворожбит», ймовірно, були пов'язані з магією та ворожінням, або ж були цілителями.
- Кого в давнину називали драчами? Тих, хто працював в млині на спеціальній машині, що називалась драчка. За допомогою неї обробляли пшоно та просо. Звідси і пішло прізвище Драчі. Ще драчами називали тих, хто пиляв дошки.
- Римарі або Лимарі в давнину були майстрами, що виготовляли ремінну кінську упряж, збрую, сідла.
- Чамарники шили верхній чоловічий одяг, Кушніри – ті, хто вичиняли шкіри та шив кожухи.
- Предки носіїв прізвища Сніцар (Шніцар) займалися різьбою по дереву, ну а Золотарі або Золотаренки, як можна здогадатися були ювелірами.
- Прізвища Мірошник, Мірошниченко походять від слова «мірка». Міркою брали плату за зерно.
- Мандрівних торговців називали в давнину міняйлами, звідси та виникло прізвище Міняйло.
- Прізвища Прасоль, Прасула походять від слова «прасол», яке означало торговця рибою, сіллю.
Радіо Трек: НОВИНИ