Припиніть допомагати спустошувати Україну! – науковиця зробила заклик до чиновництва та освітян

Щодо програм обміну та стажування

Доцентка кафедри української мови Оксана Меркулова звернулася до чиновництва МОН та закладів освіти щодо їхнього сприяння вивезенню дітей за кордон.

Викладачка написала у своєму дописі у Facebook:

Чиновництво МОН, зокрема, міністр освіти Оксен Лісовий уже без евфемізмів говорить про те, що кількість учнів та студентів, обізваних у сучасних стандартах «здобувачами освіти» (як у нас на Запоріжжі кажуть, «повбивав би» за такі термінологійні новації), в Україні стрімко скорочується.

Батьки вивозять дітей

Меркулова звернула увагу на «повсюдне запрошення молоді на всякі заробітки й мобільності за межі України. Ці програми обміну, стажування і т.д.»

Освітянка вважає, що такий досвід позитивний: наші діти бачать світ і світ бачить українців.

Але!

Але потім українці залишаються там, по світах. Щоб НЕ повернутися. 

Оксана Меркулова. Фото з Facebook

Вони, з продовженням війни, із не до кінця сформованим відчуттям власної батьківщини лишаються там, де комфортно і немає страху, який під час війни має два аспекти -- страх бути вбитим (тут пошук безпечного місця -- інстинктивний, це нормальна реакція) і страх бути мобілізованим, що, своєю чергою, є наслідком основного страху бути вбитим, - продовжила авторка допису.

Тож вона звернулася до навчальних закладів:

хочеться волати до шкіл та вишів, котрі активно займаються рекрутингом «на вихід»: припиніть!

 

Припиніть беззастережно закликати молодь їхати!

 

Не треба давати компаніям, котрі займаються, наприклад, формуванням молодіжних груп на літні заробітки в Європі, майданчики для припросин їхати!

 

Бо наші діти назад не повернуться ніколи, маючи змогу, в силу віку та більшої психологічної гнучкості, адаптуватися на чужині досить швидко.

Фото ілюстративне

Що ж до програм ґрантового штибу, де передбачена учнівська/студентська академічна/виробнича мобільність, то в них самі заклади мають прописувати пункт обов'язкового повернення в Україну й роботи тут після завершення навчання певної кількості років, - вважає Меркулова.

А вже над тим, щоб забезпечити молодь робочими місцями, має працювати вся держава щонайменше на законодавчому рівні.

Свій допис науковиця завершила словами:

Діти виїдуть і без допомоги шкіл та вишів, повірте. І це буде рішення їхнє та їхніх родин. І вже ж не напівпорожні навчальні заклади України мають думати над тим, що робити, аби родини не ухвалювали таких рішень.

 

Самим же школам-коледжам-університетам допомагати спустошувати Україну, повертаючи її до демографічної картини 19 століття, точно не варто...

Раніше на цю тему ми писали:

«Це катастрофа» - аномально виїжджають за кордон вже не лише хлопці

 

Потік українців за кордон перевищує усі прогнози

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

У Рівному втрачено сумку з дитячими речами

Втрачено чорну сумку - шопер з малюнком палаючий кремль в районі Автовокзалу, садок 56. В сумці були дитячий рюкзак та дитяча сумочка з іграшковим птахом папугою. 

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

Більше оголошень