Президент відзначив вишивальницю з Рівного

Молода мама двох дівчаток отримуватиме президентську стипендію уже вдруге

Рівненська майстриня художньої вишивки Юлія Гончарова отримуватиме у 2017 році президентську стипендію. Відповідний указ "Про призначення стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва на 2017 рік" підписав глава держави.

Щомісяця Юлія одержуватиме виплату у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних  осіб. З травня ця сума становитиме 1624 гривні.

Ми уже розповідали про Юлію Гончарову, коли вона у 2015 році відкривала свою персональну виставку у Рівному.

Майстриня активно займається художньою вишивкою з 2002 року. У своїй творчості Юлія намагається враховувати досвід попередніх поколінь майстрів, працює з музейними та приватними колекціями зразків народної творчості, зокрема, рідного регіону – Рівненського Полісся.

Застосовує традиційні матеріали, притаманні для Полісся – льон, домоткане полотно, бавовняні та лляні нитки. Володіє близько 30-ма різними техніками вишивки. Свої уміння Юлія застосовує у сучасному святковому та повсякденному одязі, різних ужиткових речах – рушниках, серветках, чохлах і обкладинках для документів, що сприяє популяризації традиційних технік вишивки.

Вишивальниця має власну колекцію виробів. Авторські роботи зберігаються у приватних колекціях України, Росії, США, Китаю. А її рушник прикрашає українське консульство у Шанхаї.

Востаннє Юлія Гончарова отримувала стипендію Президента України для молодих майстрів народного мистецтва у 2014 році.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень