Правила пересування Україною та виїзду за кордон: Що треба знати військовозобов'язаним

Актуально під час війни

Через війну в Україні діє режим загальної мобілізації та заборона на виїзд за кордон військовозобов'язаних чоловіків. Однак для деяких категорій зробили виняток.

На початку липня великого резонансу набувала інформація про  те, що особи призовного віку, військовозобов'язані та резервісти можуть виїжджати за межі місця проживання лише з дозволу військкомату.

І справді, у Законі України «Про військовий обов'язок та військову службу», який діє ще з 1992 року, така норма є. Однак у нинішніх реаліях вона недоречна, тому головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний заявив, що Генштаб скасовує порядок видачі дозволів на виїзд військовозобов'язаним. Так, жодних обмежень для пересування військовозобов'язаних чоловіків Україною немає.

Водночас діє заборона на виїзд військовозобов'язаних за кордон. При цьому деякі категорії громадян все ж таки можуть законно виїжджати за межі України. Мало того, іноді до списку тих, хто має право на виїзд, вносяться нові категорії.

Йдеться про багатодітних батьків неповнолітніх дітей, прийомних батьків, тих, хто виключений з військового обліку за станом здоров'я, студентів іноземних ВНЗ та інших.

Джерело: Апостроф

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень