Поїхала попрощатися з чоловіком: Зеленська вперше розповіла, як з дітьми тікала 24 лютого (ФОТО)

Всі речі склали в одну валізу, соцмережі – під забороною

Дружина українського президента Олена Зеленська вперше розповіла, як із дітьми – 9-річним Кирилом та 17-річною Олександрою – тікала від війни.

Напередодні вона пізно лягла спати й не встигла зібрати тривожну валізку, як збиралася, тому всі речі поспіхом склали в одну сумку і навіть не встигли як слід попрощатися з главою сім'ї. Через ризик відстеження російськими окупантами соцмережі для першої леді та її дітей були під забороною. Вони навіть не взяли із собою мобільних телефонів.

Про це Зеленська розповіла в інтерв'ю американському журналу TIME.

За її словами, у ніч вторгнення діти міцно спали, а сама вона не уявляла, що 23 лютого побачить чоловіка востаннє на кілька місяців.

24 лютого першу леді розбудив гуркіт вибухів. Вона встала з ліжка й побачила у сусідній кімнаті вже одягненого чоловіка.

— Емоційно він був схожий на струну на гітарі, натягнуту до краю. Але на його обличчі не було ні страху, ні розгубленості. Він був повністю зібраний, зосереджений, – згадала Зеленська.

Вони говорили лише кілька хвилин. Володимир Зеленський сказав, що розпочалася війна.

— Йому більше не було чого сказати, а я не знала, що спитати, – додала Зеленська.

Коли діти прокинулися, батька вже не було вдома. Син слухався маму з тихою старанністю, запихаючи у маленький рюкзак кілька речей: маркери, книгу-головоломку, деталі частково зібраного набору «Лего».

Попри заборону, 17-річна дочка зв'язалася зі своїми друзями через соціальні мережі, намагаючись краще зрозуміти, що відбувається зовні. У цей момент низько над будинком пролетів винищувач. Вони спустилися до підвалу.

Сім'я Зеленського не хотіла бігти та залишати своїх вихованців: двох собак, кішку та папугу, на ім'я Кеша.

 

Але сперечатися з главою сім'ї не було сенсу. Адреса будинку була оприлюднена у ЗМІ.

 

Так, перша леді запакувала сімейні речі в одну валізу на коліщатках і поїхала з дітьми до Офісу президента, щоб попрощатися з чоловіком, який на той момент уже прийняв рішення залишитись у Києві.

Прощання було несентиментальним. Сім'я навіть не зайшла до окремої кімнати, щоб поговорити. Вони обійнялися в коридорі, обмінявшись декількома квапливими словами, поки повз пробігали помічники.

Друзі в Європі запропонували дати притулок сім'ї на час війни. Але Зеленську та дітей не вивезли з країни. 

 

Вони залишилися в Україні і змушені були постійно пересуватися, щоб уникнути загроз безпеці.

Крім заборони користуватися засобами зв'язку, з міркувань безпеки їм також не дозволили спілкуватися із президентом по відео. Тижнями сім'я розмовляла лише захищеними телефонними лініями, про що треба було домовлятися заздалегідь.

— Вони бачили, що тато був на роботі й мав нормальний вигляд. У цьому була якась стабільність, – сказала Зеленська про дітей.

На цей момент сім'я все ще розділена. Перша леді розуміє, що у них мало шансів повернутися до нормального життя, доки вирує війна. Коли вони ненадовго побачились у травні, діти притиснулися до Зеленського, насолоджуючись можливістю обійняти його вперше за кілька місяців.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень