Повернувся з-за кордону, аби захищати Україну: у Рівному прощатимуться з Героєм

Микола Ковальчук раптово помер під час служби

Микола Ковальчук. Фото опублікувала Рівненська міська рада.
Микола Ковальчук. Фото опублікувала Рівненська міська рада.

Микола Ковальчук народився у Рівному, навчався у місцевій школі-інтернаті, згодом здобував фах зварювальника. Далі була служба в армії. Коли ж повернувся додому, в країні були непрості часи, з роботою було сутужно, але професія зварювальника завжди мала попит. 

- Він працював і в Рівному, і по всій Україні, і за кордоном. Саме в Естонії Миколу і застав початок війни. Він відразу почав розпитувати, яка в нас ситуація. Я заспокоювала, як могла, але він не повірив.

 

Лише сказав: «Мама, тримайся». Я відразу відчула, що він збирається повертатись.

 

Але Коля прямо так і не відповів. Лише через деякий час написав «Скоро побачимось» і вже за дві години стояв на порозі дому, - розповідає дружина Наталія.

Микола не став чекати виклику – пішов у військкомат записуватися добровольцем.

- Я скажу чесно, відмовляла його. Адже іноді у нього піднімався тиск, тому переживали за нього.

 

Але Микола лише сказав: «Хто, як не я»… Він мав такий характер, що коли щось вирішив, то саме так і робить, - продовжує дружина.

Тиждень Микола чекав телефонного дзвінка з військкомату, нервувався і сердився, чому так довго не телефонують. І от в середині березня дочекався.

- У перші дні всі збирали, що можна для армії. У Миколи було два зварювальних апарати, то один він відразу віддав разом з ключами та електродами. А другий – залишив собі про всяк випадок.

 

Коли ж його викликали, то і цей забрав, загалом багато свого інструменту взяв із собою, навіть пилку ручку наказав віднести сусіду, щоб привів до ладу, а потім і її повіз із собою, - розповідає Наталія.

Про те, що довелося побачити, Микола не розповідав рідним. Натомість залюбки ділився тим, які у нього хлопці, як вони всі справно разом служать, як підтримують один одного.

На жаль, життя 48-річного сержанта Миколи Ковальчука обірвалося раптово.

 

Побратими помітили, як йому стало вмить зле, дуже заболіла голова, піднявся тиск… Викликали «швидку», але врятувати захисника не вдалося…

 

4 листопада Микола Ковальчук помер у місті Кам’янка Черкаської області…

Віддати останню шану захиснику можна буде

У неділю, 6 листопада, о 12-й у Свято-Троїцькій церкві ПЦУ (вул. Басівкутська, 60).

 

Поховають його на кладовищі «Тиннівське»…

Ось, як про Героя пише Рівненська міська рада:

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Василюта

Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а 

Загублено документи Скібінський/Скібінська

Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.  

Знайдено автомобільні номера

  Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК

Більше оголошень