Потяг до солодкого зупинять ліки

Гризуни, на яких проводили експерименти, стали їсти в 7 разів менше солодощів

Про відкриття науковців з Університету штату Айова (США) пише "Вокруг света". Розкривши фізіологічний механізм, що лежить в основі потягу до солодкого, вчені опинилися за крок до створення ліків від цієї пристрасті.

Фахівці в галузі фармакології проводили експерименти на мишах. Таким чином, під час дослідження з'ясувалося, що в печінці гризунів у відповідь на підвищення рівня вуглеводів в організмі виробляється гормон (FGF21), що потрапляє в кров і сигналізує мозку про необхідність придушення потреби в солодкому.

Раніше уже було відомо, що FGF21 здатний підвищувати чутливість до інсуліну. Однак функція регулювання потягу до солодкого виявлена ​​вперше. Під час експериментів миші, вибираючи між звичайним раціоном і збагаченим цукром харчуванням, віддавали перевагу другому варіанту. Ті ж гризуни, яким вводили гормон FGF21, їли солодкого в 7 разів менше, ніж миші з першої групи.

Також фармакологи обстежили генетично модифікованих гризунів з двох груп: в одній були миші, чий організм не виробляв FGF21, в інший, навпаки, гризуни з підвищеним (в 500 разів вище норми) синтезом гормону. Гризуни у другій групі споживали значно менше солодкого, ніж у першій.

При цьому, за спостереженнями вчених, FGF21 неоднаково впливає на потребу в цукрозі, фруктозі і глюкозі, а також не працює відносно складних вуглеводів. Однак фармакологи впевнені: отримані ними результати допоможуть створити ліки для людей, які страждають від діабету і ожиріння, а також будуть запобігати розвитку цих захворювань.

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень