![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
На ній під шаром шпаклівки і бруду було зображення Святого Миколая періоду 18-19 століття
Про це повідомив у соцмережі Фейсбук рівненський краєзнавець Микола Бендюк. За його словами, цю ікону він знайшов у рідному селі ректора Острозької академії Ігоря Пасічника. Це село Глинки Рівненського району. Сюди з третім курсом майбутніх культурологів академії Микола Бендюк їздив в етногафічну експедицію Рівненським та Здолбунівським районами.
...поки студенти ходили по хатах, записуючи обряди, ми з Жанною Янковською пішли до церкви. На моє запитання "Чи є в храмі ікони, які вже не використовуються?", мені відповіли, що всі старі ікони спалили і вже немає нічого. Я запитав дозволу вийти на дзвіницю і мені дозволили... Коли піднявся, то побачив імпровізований стіл, на який ставали, щоб бити в дзвони. Цей стіл використовували і як будівельні риштування, на яких фарбували і шпаклювали церкву.
Я запитав дозволу забрати кришку цього стола (бо бачив, що це іконна дошка 18 століття і, можливо, там ще щось збереглося з живопису). Мені дозволили забрати її.
Микола Бендюк разом зі студентами-культурологами відреставрували ікони. Спочатку скальпелем довелося знімати весь бруд (шпаклівку, змішану з фарбою). Під забрудненнями виявилося зображення 19 століття і під цим записом ще один - можливо, кінця 18 століття. Ікону за два роки привели до експозиційного стану і розмістили у церкві Острозької академії.
Саме цю ікону вчора Микола Бендюк показав Президенту України Петру Порошенку під час його перебування в Острозі на Рівненщині (на фото).
Радіо Трек: НОВИНИ
Від чоловіків, народжених у цих числах, потрібно тікати: щастя не буде
Знайшли куряче яйце біля будинку: Що робити з підкладом?
5 прізвищ, які вказують на те, що ваші предки були родом із Київської Русі
Здобне «віденське тісто»: Пиріжки з яблуками просто танутимуть у роті
Що 26 липня потрібно заховати від усіх, щоб привернути щастя у дім: народні прикмети
Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а
Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.
Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК