ON-LINE

Порошенку на Рівненщині вчора показали ікону, яка колись була кришкою стола

п'ятниця, 28 жовтня 2016
На ній під шаром шпаклівки і бруду було зображення Святого Миколая періоду 18-19 століття

Про це повідомив у соцмережі Фейсбук рівненський краєзнавець Микола Бендюк. За його словами, цю ікону він знайшов у рідному селі ректора Острозької академії Ігоря Пасічника. Це село Глинки Рівненського району. Сюди з третім курсом майбутніх культурологів академії Микола Бендюк їздив в етногафічну експедицію Рівненським та Здолбунівським районами.

...поки студенти ходили по хатах, записуючи обряди, ми з Жанною Янковською пішли до церкви. На моє запитання "Чи є в храмі ікони, які вже не використовуються?", мені відповіли, що всі старі ікони спалили і вже немає нічого. Я запитав дозволу вийти на дзвіницю і мені дозволили... Коли піднявся, то побачив імпровізований стіл, на який ставали, щоб бити в дзвони. Цей стіл використовували і як будівельні риштування, на яких фарбували і шпаклювали церкву. 
Я запитав дозволу забрати кришку цього стола (бо бачив, що це іконна дошка 18 століття і, можливо, там ще щось збереглося з живопису). Мені дозволили забрати її. 

Микола Бендюк разом зі студентами-культурологами відреставрували ікони. Спочатку скальпелем довелося знімати весь бруд (шпаклівку, змішану з фарбою). Під забрудненнями виявилося зображення 19 століття і під цим записом ще один - можливо, кінця 18 століття. Ікону за два роки привели до експозиційного стану і розмістили у церкві Острозької академії.

Саме цю ікону вчора Микола Бендюк показав Президенту України Петру Порошенку під час його перебування в Острозі на Рівненщині (на фото).  


 

Мирослава Опанасик Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Загублено документи на прізвище Бульда

    В районі вулиці Макарова 56, у дворі будинку, було втрачено чорний шкіряний гаманець з...
  • Загублено посвідчення мами загиблого в АТО

    Напередодні у Рівному у тролейбусі №1 загублено посвідчення мами загиблого в АТО на ім'я...
  • У Рівному втрачено документи на прізвище Муляр

    В районі вулиці Княгині Ольги було втрачено посвідчення водія на прізвище...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного